X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ewa Stankiewicz laureatką nagrody dziennikarskiej

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2012 20:42
Reżyserka i liderka "Solidarnych 2010" została laureatką trzeciej edycji nagrody im. Jacka Maziarskiego.
Dziennikarka i liderka Solidarnych 2010 Ewa Stankiewicz
Dziennikarka i liderka Solidarnych 2010 Ewa StankiewiczFoto: arch.PAP/EPA/Tomasz Gzell

Nagrodę przyznało jury w składzie: przewodniczący prof. Jan Żaryn, dr Izabella Galicka, dr Zofia Zielińska, Krzysztof Czabański, prof. Krzysztof Dybciak, Krzysztof Kłopotowski i Bronisław Wildstein.
- Jury nagrody im. Jacka Maziarskiego przyznało nagrodę za rok 2011 pani Ewie Stankiewicz za film dokumentalny "Krzyż"  oraz heroiczną walkę o wolność słowa i budzenie narodowej solidarności w oporze przeciwko kłamstwu smoleńskiemu - napisano w uzasadnieniu, które odczytał Krzysztof Czabański.
Prócz niej w tym roku nominowani do nagrody im. Jacka Maziarskiego byli: Anita Gargas ("Gazeta Polska"), Cezary Gmyz ("Rzeczpospolita"), Paweł Lisicki (redaktor naczelny "Uważam Rze"), wiceminister kultury Tomasz Merta (zginął w katastrofie smoleńskiej, nominowany pośmiertnie) oraz Tomasz Sakiewicz (redaktor naczelny "Gazety Polskiej").
Stowarzyszenia "Solidarni 2010", którego prezesem jest Stankiewicz, od kwietnia 2011 r. prowadzi protest na Krakowskim Przedmieściu, domagając się m.in. dymisji premiera Donalda Tuska, który - w ich ocenie - dopuścił się zdrady stanu, oddając w ręce Rosji śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej.
Nagroda im. Jacka Maziarskiego, którą zainicjowali żona i przyjaciele zmarłego w maju 2009 r. publicysty, jest przyznawana corocznie od 2010 r. Przyznaje ją Fundacja Jacka Maziarskiego, której celem jest m.in. działanie na rzecz wysokich etyczno-moralnych standardów w twórczości literackiej i publicystycznej.
Poprzednio laureatami nagrody zostali Paweł Zyzak, nagrodzony za książkę "Lech Wałęsa. Idea i historia", oraz bracia Jacek i Michał Karnowscy, wyróżnieni za publicystykę i stworzenie portalu wPolityce.pl

 

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Krzyż" - nowy film Ewy Stankiewicz i Jana Pospieszalskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2011 16:11
Produkcja jest kontynuacją głośnego filmu "Solidarni 2010". Jej twórcy zapowiadają, że będzie to najgłośniejszy dokument 2011 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Solidarni 2010: Forum Wolnego Słowa przed Pałacem

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2011 12:25
Z inicjatywy stowarzyszenia Solidarni 2010 pod namiotem na Krakowskim Przedmieściu rozpoczęło działalność Forum Wolnego Słowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziennikarze: stop agresji w publicznej debacie

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 13:51
O bezwzględne eliminowanie z debaty publicznej przejawów agresji i przemocy apeluje Towarzystwo Dziennikarskie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co zrobić ze Stefanem Niesiołowskim? Apel SDP

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 20:11
Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich apeluje do kolegów po fachu, by nie traktowali Stefana Niesiołowskiego jako równorzędnego uczestnika debaty publicznej...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prokuratura odmówiła śledztwa przeciw Niesiołowskiemu

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2012 16:35
"Z powodu braku cech przestępstwa" śródmiejska prokuratura w Warszawie odmówiła wszczęcia śledztwa ws. groźby karalnej zniszczenia mienia - kamery dziennikarki Ewy Stankiewicz przez posła PO Stefana Niesiołowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pikieta przed TVP. ”Media muszą być uczciwe”

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 11:00
Kilkanaście osób protestuje przed siedzibą TVP przeciwko formie informacji, jaką prezentuje telewizja publiczna.
rozwiń zwiń