Film "P-047" laureatem festiwalu "Pięciu Smaków"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2012 07:37
Jury wyróżniło też obraz "Bunohan". Konkurs na najlepszy film festiwalu zorganizowano po raz pierwszy.
Audio
Kadr z filmu P-047
Kadr z filmu "P-047"Foto: mat. promocyjne

W konkursie udział wzięło 11 azjatyckich pełnometrażowych filmów. Najlepszy wybrało jury składające się z 13 młodych kinomanów z całej Polski, którzy również zostali wyłonieni w konkursie.
Sławomir Wasiński, jeden z jurorów, powiedział, że wybór był trudny. Początkowo jurorom spodobało się pięć produkcji, ostateczny bój rozegrał się między tajskim filmem w reżyserii Kongdeja Jaturanrasmee "P-047" oraz [wyróżnionym] malezyjskim "Bunohan" w reżyserii Daina Saida.

Robert Mróz, jeden z jurorów, ocenił, że zwycięski film opowiada bardzo nietypową historię. "P-047" to opowieść o przyjaciołach, którzy zakradają się do cudzych mieszkań i na krótki czas "pożyczają” ich życie. - Ciekawa fabuła i dobre aktorstwo skłoniły jurorów do nagrodzenia filmu - podkreślił.

Festiwal "Pięć Smaków" odbył się w Warszawie po raz szósty. Tegoroczna impreza była poświęcona kinu malezyjskiemu. W tym roku również mieszkańcy Wrocławia mogli obejrzeć część filmów wyświetlanych w stolicy.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
IAR, kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

6. FF Pięć Smaków

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2012 15:10
Od 24 do 30 października Festiwal Filmowy Pięć Smaków już po raz szósty zaprosi swoich widzów w fascynującą podróż po Południowo-Wschodniej Azji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe kino Azji. Festiwal w pięciu smakach

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 10:10
W stołecznych kinach Muranów i Praha rozpoczyna się szósta edycja festiwalu filmowego "Pięć Smaków".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tak smakuje Azja

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 12:44
Satyra na przemysł filmowy, fala w szkołach, handel dziećmi, sztuki walki, macierzyństwo, miłość i pożądanie ... Dziś startuje doroczny przegląd kina azjatyckiego - wydarzenie, którego nie można przegapić!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bruce Lee jak primabalerina?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 15:00
- Takie kino wypływa z podobnych źródeł estetycznych, jak balet, taniec, czy olimpiada starożytna. To peany nad pięknem ludzkiego ciała - tymi słowy najlepsze filmy sztuk walki poleca Grzegorz Kurek.
rozwiń zwiń