X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paralizatory bez kontroli. Dostaną je tysiące osób

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 07:02
Rząd chce przyznać prawo do użycia paralizatorów kolejnym tysiącom funkcjonariuszy. Przepisy nie ograniczają ich użycia - alarmuje Dziennik Gazeta Prawna.
Paralizator
ParalizatorFoto: jasonesbain/Wikimedia Commons/CC

Zgodnie z pomysłem rządu urządzeń o mocy powyżej 10 megaamperów będą mogli używać strażnicy leśni, straż parku, straż rybacka i łowiecka, inspektorzy transportu drogowego i Straż Ochrony Kolei.

Problem w tym, że w założeniach nowej ustawy o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej zabrakło zasad użycia paralizatorów. Nie będzie także obowiązku wydawania ostrzeżeń o ich użyciu. Ustalono tylko, że można sięgnąć po paralizator, gdy użycie innych środków przymusu bezpośredniego będzie niemożliwe albo może okazać się nieskuteczne. Gazeta stwierdza, że taka dowolność jest zaskakująca, w kontekście 300 zgonów w USA i 25 w Kanadzie po użyciu paralizatora. Po tych zdarzeniach urządzenia te zaczęto traktować jako rodzaj broni śmiercionośnej.

IAR, to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sejm: paralizator zamiast kawy?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2012 08:00
- Przyszły nowe czasy i będziemy rażeni prądem? Mam nadzieję, że tak nie jest - komentował poseł Adam Hofman doniesienia o wprowadzeniu paralizatorów do arsenału straży marszałkowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Policja dostanie nową broń do walki z chuligaństwem

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2012 10:49
Szykują się zmiany w prawie, które umożliwią służbom porządkowym skuteczniejsze radzenie sobie z osobami naruszającymi przepisy prawa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paralizator zamiast pistoletu. Nowy pomysł MSW

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2012 09:20
Prawo do noszenia broni palnej mają obecnie 23 formacje, w tym kontrola skarbowa i celnicy. Jeszcze więcej ma prawo do używania paralizatorów, w tym nawet ochroniarze.
rozwiń zwiń