X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Rozstrzelać redaktorów GW i TVN”. Prokuratura sprawdza

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 12:18
Jest postępowanie w sprawie wypowiedzi reżysera Grzegorza Brauna. Twórca filmów dokumentalnych mówił na spotkaniu z publicznością o rozstrzelaniu dziennikarzy "Gazety Wyborczej" i telewizji TVN.
Audio
  • Dariusz Ślepokura, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, (IAR)
Grzegorz Braun
Grzegorz BraunFoto: wikipedia/Tomasz Strzyżewski

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że wszczęto postępowanie sprawdzające w kierunku przestępstwa polegającego na wzywaniu do popełnienia zbrodni, które jest zagrożone karą więzienia  do lat 3.

- Kule powinny świstać, a mamy kabaret. Bo kolejny przesąd to wiara w pacyfizm. Wiara, że tu można cokolwiek załatwić, jak nie zostaną w sposób nagły, drastyczny wyprawieni na tamten świat z tuzin redaktorów Wyborczej i ze dwa tuziny drugiej gwiazdy śmierci mediów centralnych - TVN. Nie wspominam o etatowych zdrajcach ze starego reżimu [brawa na sali]. Jeśli się nie rozstrzela co dziesiątego, to znaczy: hulaj, dusza, piekła nie ma. Jeżeli nie karze się śmiercią za zdradę, to co?" - taką wypowiedź Brauna z wrześniowego spotkania dyskusyjnego w prawicowym klubie cytują media.

Dariusz Ślepokura powiedział, że prokuratura w pierwszej kolejności zwróci się do mediów o ewentualne nagrania ze spotkania 10 września. Prokuratorzy będą też szukać świadków.

Braun jest autorem kontrowersyjnych filmów dokumentalnych o związkach Lecha Wałęsy z SB i o generale Wojciechu Jaruzelskim. W 2008 r. przegrał proces cywilny, wytoczony mu przed wrocławskim sądem przez znanego językoznawcę prof. Jana Miodka, któremu zarzucił współpracę z SB. Z kolei w 2008 r. warszawski sąd uznał, że Braun nie musi przepraszać Wałęsy za film pt. "Plusy dodatnie, plusy ujemne", a Wałęsa Brauna - za określenia, że film - według którego był on TW "Bolkiem" - to "gniot", a Braun to "usłużny dziennikarz".

to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

KIK oburzony oklaskami studentów po słowach Grzegorza Brauna o abp Życińskim

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2011 18:00
Zarząd Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie wyraził "głębokie oburzenie" i domaga się niezwłocznego wyjaśnienia okoliczności, w jakich doszło do obrażenia pamięci zmarłego abp. Józefa Życińskiego, podczas spotkania na KUL z reżyserem Grzegorzem Braunem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Episkopat Polski ws. Brauna: "podeptane normy chrześcijańskiej miłości"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2011 09:07
W sposobie oceny abp. Życińskiego zostały "podeptane normy chrześcijańskiej miłości" - orzekło Prezydium Konferencji Episkopatu Polski i potępiło "atak na zmarłego metropolitę lubelskiego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przepychanki podczas ekshumacji na Powązkach

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2012 08:08
Kilka osób próbowało przedostać się na teren zamkniętego na czas ekshumacji cmentarza. Policja zatrzymała jedną osobę.
rozwiń zwiń