X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W Dworzysku odkryto szczątki żołnierzy NSZ?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 13:56
Szczątki co najmniej 13 młodych mężczyzn znaleziono w miejscowości Dworzysko na Opolszczyźnie - to wynik ekshumacji na terenie posiadłości, na której po wojnie funkcjonowała placówka Urzędu Bezpieczeństwa.
Audio
  • Dr Krzysztof Szwagrzyk z wrocławskiego IPN (IAR)
  • By zidentyfikować ofiary konieczne będzie przeprowadzenie badań DNA - dodał dr Szwagrzyk
W Dworzysku odkryto szczątki żołnierzy NSZ?
Foto: ipn.gov.pl

Serwis specjalny Radia Wolności wolnaeuropa.polskieradio.pl.

- Zostali oni zamordowani strzałem w tył głowy i nie są ofiarami walk - mówi dr Krzysztof Szwagrzyk z wrocławskiego IPN. - Będą problemy ze zidentyfikowaniem ofiar. Na miejscu udało się odnaleźć nieliczne fragmenty obuwia, wyposażenia, przestrzelonego pasa wojskowego i medalik z Matką Boską - dodał dr Szwagrzyk.

By zidentyfikować ofiary konieczne będzie pozyskanie materiału genetycznego od potencjalnych rodzin i przeprowadzenie badań DNA.

- W najbliższym czasie będziemy się starali uzyskać materiały genetyczne od tych, którzy utracili swoich bliskich na Opolszczyźnie po wojnie. Mowa o żołnierzach z oddziału "Bartek" - dodaje dr Szwagrzyk.

Taka akcja zbierania materiału DNA od rodzin żołnierzy, którzy byli członkami oddziału NSZ pod dowództwem "Bartka", ma się rozpocząć jeszcze w grudniu tego roku. DNA to jedyny możliwy sposób na zidentyfikowanie ofiar.

Zobacz specjalny serwis Polskiego Radia - KATYŃ >>

IAR, mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawdopodobnie odnaleziono mogiłę zamordowanych żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 10:13
Rozpoczynają się prace ekshumacyjne w lesie w okolicach miejscowości Dworzysko, których celem jest poszukiwanie miejsca pochówku partyzantów z Oddziału NSZ Henryka Flamego ps. "Bartek”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na wiosnę znów będą szukać bohaterów podziemia

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 13:35
Szczątki 117 osób wydobyto podczas pierwszego etapu ekshumacji ofiar terroru komunistycznego prowadzonych na warszawskich Powązkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powązki: zidentyfikowano 3 ofiary komunizmu

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 13:20
Edmund Bukowski, Stanisław Łukasik i Eugeniusz Smoliński - ich szczątki odnaleziono podczas prac ekshumacyjnych prowadzonych na warszawskim cmentarzu.
rozwiń zwiń