Największy problem Europy? Bezrobocie wśród młodych

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 20:11
Kanclerz Niemiec Angela Merkel uważa, że młodzi Europejczycy muszą płacić cenę za polityczne błędy popełnione w przeszłości, za które nie ponoszą winy.
Audio
  • Młodzi w Europie nie ponoszą winy za te błędy. Chcą po prostu żyć swoje życie. I mają do tego prawo. Dlatego musimy sprawdzić, jak można szybko zaradzić temu problemowi. Pewne kroki zostały już podjęte, ale ich działanie jak dotąd mija się z moimi oczekiwaniami/IAR
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: REGIERUNGonline/Imo

Podczas spotkania z prasą zagraniczną w Berlinie Merkel powiedziała, że trzeba sprawdzić, w jaki sposób można szybko zaradzić problemowi bezrobocia wśród młodych ludzi.

Jak zaznaczała, pewne kroki w tym kierunku zostały już podjęte, ale ich działanie jak dotąd mija się z jej oczekiwaniami. Mówiąc szerzej o kryzysie w Europie Angela Merkel podkreślała, że w ciągu dwóch i pół roku udało się już wiele osiągnąć.

Do sukcesów w walce z kryzysem Merkel zaliczyła m.in. powstanie Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego, paktu fiskalnego czy osiągnięcie porozumienia ws. nadzoru bankowego. Angela Merkel zastrzegła jednak, że walcząc z kryzysem nie można jeszcze spocząć na laurach.

''

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sposób na kryzys? Państwo bankrutuje, a premier staje przed sądem

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2012 14:41
Dlaczego proste rozwiązania, które zadziałały w przypadku wychodzenia Islandii z kryzysu, nie mogą być wykorzystane w skali całej Europy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hiszpania – niewesoła rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2012 16:28
Zorganizowana w krakowskim Instytucie Cervantesa wystawa pod hasłem „(Przepraszam), is this Spain?” ukazuje prawdziwe oblicze Hiszpanii – bynajmniej nie słoneczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

To będzie rok wychodzenia z zadyszki

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2012 17:45
Z jednej strony szalejące bezrobocie i kryzys. Z drugiej - Nobel dla Unii Europejskiej. To dla wspólnoty był ciężki rok. Najprawdopodobniej nie ostatni.
rozwiń zwiń