Obraz Matki Boskiej to "bohomaz i bałwochwalstwo"

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2012 09:44
Solidarna Polska chce, by posłowie Ruchu Palikota odpowiedzieli przed sądem za swoje słowa dotyczące obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.
Matka Boża Częstochowska
Matka Boża CzęstochowskaFoto: Wikipedia/Emman

W przesłanym mediom oświadczeniu poseł Solidarnej Polski Andrzej Romanek informuje, że Solidarna Polska składa zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie.
Po tym, gdy na Jasnej Górze doszło do usiłowania zniszczenia świętego dla katolików obrazu, Armand Ryfiński nazwał go "bohomazem", a Roman Kotliński mówił o "bałwochwalstwie uprawianym w jasnogórskim klasztorze". Słowa padły w związku ze sprawą usiłowania zniszczenia obrazu Matki Bożej w sanktuarium na Jasnej Górze, podczas konferencji prasowej posłów Ruchu Palikota.
Jak czytamy w oświadczeniu Romanka, Kotliński i Ryfiński mogli obrazić uczucia religijne i dopuścić się publicznej pochwały popełnienia przestępstwa.
- Werbalny zamach na miejsce kultu, nie tylko Polaków ale i chrześcijan z całego świata, to dowód, że Ruchowi Palikota obce są wartości nie tylko kultury chrześcijańskiej, ale i kultury europejskiej. W polskiej polityce nie ma miejsca dla takich ideologicznych barbarzyńców. Miejsce Palikota i jego kumpli jest w zadymionej szulerni, a nie w polskim parlamencie - dodaje poseł Solidarnej Polski.

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Kotliński: konsultowaliśmy się z Piotrowskim

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2011 10:13
Roman Kotliński, naczelny tygodnika "Fakty i Mity", poseł Ruchu Palikota, mówi że Grzegorz Piotrowski jest ekspertem w sprawach lustracyjnych, stąd konsultacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł Ruchu Palikota i próba korupcji?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2011 16:30
Roman Kotliński zaprzecza informacjom "Rz", że Grzegorz Piotrowski, morderca ks. Popiełuszki, pracował w kierowanym przez niego tygodniku "Fakty i Mity".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gdyby poszedł w ślady..." Ryfiński o prezesie PiS

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2012 18:05
"...ale by była jazda gdyby poszedł w ślady brata i znowu leciał na obchody do Smoleńska... (podobno historia lubi się powtarzać)" - napisał na Facebooku poseł Ruchu Palikota.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do sądu za krzyż w Sejmie. "On uwiera nas bardzo"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2012 18:59
Armand Ryfiński z Ruchu Palikota powiedział w "Popołudniu z Jedynką”, że widok krzyża w Sejmie powoduje, że czuje się jakby żył "w kraju wyznaniowym".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym posłowie chwalą się na swoich blogach

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 08:46
Poseł Ruchu Palikota Armand Ryfiński obraża księży, europosłanka SLD Joanna Senyszyn - obrońców życia, a senator PO Jan Filip Libicki - PiS. W sieci politycy wyrażają się bez salonowego gorsetu - stwierdza "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbezcześcił obraz Matki Bożej. Grozi mu 10 lat

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 11:09
Częstochowska prokuratura przesłucha 58-letniego mieszkańca Świdnicy, który w niedzielę rzucił w kierunku obrazu Matki Bożej Częstochowskiej prawdopodobnie żarówkami wypełnionymi czarną farbą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Próbował uszkodzić obraz Matki Bożej, trafi na obserwację

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 13:02
Podczas obserwacji, która zostanie przeprowadzona w krakowskim więzieniu, biegli mają ustalić, czy w chwili przestępstwa Jerzy D. był poczytalny.
rozwiń zwiń