X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podwyżki cen biletów. Największe w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2012 16:24
W niemal wszystkich większych miastach od nowego roku więcej trzeba będzie zapłacić za przejazd komunikacją miejską.
Audio
  • Magdalena Potocka z Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie/IAR
Podwyżki cen biletów. Największe w Warszawie
Foto: ztm.waw.pl

Podwyżki czekają jeżdżących między innymi po Warszawie, Krakowie, Poznaniu, czy Kielcach. - Największej zapłacą mieszkańcy stolicy, gdzie za podstawowy bilet trzeba będzie zapłacić ponad 4 złote - mówi Magdalena Potocka z Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Bilet jednorazowy, który obecnie kosztuje 3,60 zł. będzie kosztował 4,40 zł. Jeżeli chodzi o bilet miesięczny, który kosztuje obecnie 90 złotych, do pierwszego stycznia będzie kosztował 100 złotych.

W Krakowie ceny biletów miesięcznych pozostają bez zmian. - Od pierwszego stycznia zmieniają się ceny, ale również typy biletów czasowych i jednoprzejazdowych - zaznacza Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Bilet 15-minutowy będzie teraz biletem 20-minutowym, czyli będzie miał większy zasięg, ale zamiast dwóch złotych będzie kosztował 2,80 zł. Również dłużej będzie funkcjonował bilet hybrydowy. Do tej pory to był jeden przyjazd, lub 30 minut jazdy, teraz będzie to również jeden przejazd, lub 40 minut, ale będzie kosztował 3,80 zł.

W większości przypadków podwyżki są podyktowane wzrastającymi kosztami utrzymania komunikacji miejskiej. Samorządy dopłacają do nich od 30 do nawet 70 procent.

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach >>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak