Podwyżki cen biletów. Największe w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2012 16:24
W niemal wszystkich większych miastach od nowego roku więcej trzeba będzie zapłacić za przejazd komunikacją miejską.
Audio
  • Magdalena Potocka z Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie/IAR
Podwyżki cen biletów. Największe w Warszawie
Foto: ztm.waw.pl

Podwyżki czekają jeżdżących między innymi po Warszawie, Krakowie, Poznaniu, czy Kielcach. - Największej zapłacą mieszkańcy stolicy, gdzie za podstawowy bilet trzeba będzie zapłacić ponad 4 złote - mówi Magdalena Potocka z Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Bilet jednorazowy, który obecnie kosztuje 3,60 zł. będzie kosztował 4,40 zł. Jeżeli chodzi o bilet miesięczny, który kosztuje obecnie 90 złotych, do pierwszego stycznia będzie kosztował 100 złotych.

W Krakowie ceny biletów miesięcznych pozostają bez zmian. - Od pierwszego stycznia zmieniają się ceny, ale również typy biletów czasowych i jednoprzejazdowych - zaznacza Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Bilet 15-minutowy będzie teraz biletem 20-minutowym, czyli będzie miał większy zasięg, ale zamiast dwóch złotych będzie kosztował 2,80 zł. Również dłużej będzie funkcjonował bilet hybrydowy. Do tej pory to był jeden przyjazd, lub 30 minut jazdy, teraz będzie to również jeden przejazd, lub 40 minut, ale będzie kosztował 3,80 zł.

W większości przypadków podwyżki są podyktowane wzrastającymi kosztami utrzymania komunikacji miejskiej. Samorządy dopłacają do nich od 30 do nawet 70 procent.

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach >>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także