Film o Smoleńsku. "Odkryć ukrywaną prawdę"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2013 12:07
Pod koniec marca lub na początku kwietnia rozpoczną się zdjęcia do filmu fabularnego o katastrofie smoleńskiej, który wyreżyseruje Antoni Krauze - poinformował producent filmu Maciej Pawlicki.
Miejsce katastrofy Tu-154M
Miejsce katastrofy Tu-154MFoto: Serge Serebro/Vitebsk Popular News/Wikimedia Commons

Na obecnym etapie film nosi tytuł "Smoleńsk". - To tytuł roboczy, ale na razie nie sądzę, by został zmieniony - powiedział Maciej Pawlicki. Autorami scenariusza są Antoni Krauze i Marcin Wolski. Producent wyjaśnił, że w filmie przyjęta będzie "klasyczna formuła, w której bohater dąży, by odkryć nieznaną, ukrywaną prawdę".
- Bohaterka jest dziennikarką, to nawiązanie do najlepszych przykładów z historii kina polskiego i światowego. Film rozpoczyna się od katastrofy we mgle. Później równolegle rozwija się opowieść o prywatnym śledztwie bohaterki, co się w tej mgle wydarzyło oraz Polsce po 10 kwietnia 2010 roku, a także retrospekcje z okresu przed katastrofą, łącznie z wizytą prezydenta Kaczyńskiego w Gruzji. Na końcu filmu znajdzie się, ponownie, scena tragedii z 10 kwietnia - opowiadał o scenariuszu producent.
Pytany o obsadę, nie wyjawił jeszcze nazwisk aktorów. - Trwa praca nad ustalaniem obsady. Prowadzimy wiele rozmów. Mamy bardzo duże zainteresowanie ze strony środowiska aktorskiego, deklaracje wybitnych aktorów, że chcą zagrać choćby mały epizod, byle by uczestniczyć w tym filmie. To wspaniała, często wzruszająca sytuacja - powiedział Pawlicki.
- Zdjęcia realizować będziemy w Warszawie, mazowieckich plenerach, a także w USA i Gruzji - poinformował producent. Jak zapowiedział, rozpoczęcie zdjęć planowane jest na koniec marca lub na początek kwietnia, a koniec prac zdjęciowych - na maj. Niewielka część zdjęć ma być kręcona jesienią.
- Premiera kinowa odbędzie się 10 kwietnia 2014 r. Film będzie w bardzo szerokiej dystrybucji kinowej - zapowiedział Pawlicki.

Zobacz galerię: Dzień na zdjęciach >>>

to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Opania pod ostrzałem. Minister: będę go bronił!

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 09:17
Bogdan Zdrojewski mówił w Jedynce, że będzie walczył o dobre imię, "tak wybitnego aktora jakim jest Marian Opania".
rozwiń zwiń