PiS przed PO, Palikot daleko! Najnowszy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2013 20:07
Niespodzianki, niespodzianki, niespodzianki - tak w skrócie można opisać badanie zrealizowane przez Instytut Homo Homini na zlecenie portalu wp.pl
Sejm RP
Sejm RPFoto: sejm.gov.pl/Krzysztof Białoskórski

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się na początku stycznia na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 31 proc. Polaków. Z kolei Platformę Obywatelską wybrałoby 29 proc. z nas. Tak wynika z najnowszego sondażu Wirtualnej Polski zrealizowanego przez Homo Homini. W ciągu ostatnich trzech tygodni poparcie dla PiS wzrosło o 2 punkty proc., a dla PO pogorszyło się aż o 4 punkty proc. Tym samym po raz pierwszy od wyborów w 2007 r. w sondażu wp.pl PiS przegonił PO.

Trzecie miejsce w rankingu zajmuje Sojusz Lewicy Demokratycznej, na który chce głosować 13 proc. Polaków. Poparcie dla SLD nie zmieniło się od ostatniego badania. Na czwartej pozycji uplasowało się Polskie Stronnictwo Ludowe z 7-procentowym poparciem. To wzrost poparcia dla PSL o 1 punkt proc.

Poza parlamentem znalazłby się za to Ruch Palikota z 4-proc. poparciem (spadek aż o 2 proc.) oraz Solidarna Polska - 2 proc. (bez zmian).

14 proc. ankietowanych nie wskazało żadnej partii.

Sondaż dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 8 stycznia. Zrealizował go Instytut Badania Opinii Homo Homini. Wielkość próby to przynajmniej 1067 jednostek w jednym pomiarze.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

wp.pl/aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Platforma i PiS tracą. Najnowszy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2012 07:26
Pięć partii weszłoby do Sejmu, gdyby wybory parlamentarne odbywały się w ten weekend - wynika z sondażu TNS Polska dla "Gazety Wyborczej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: PO w górę, Sikorski najpopularniejszym ministrem

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 21:00
42 proc. badanych zagłosowałoby obecnie na partię Donalda Tuska – wynika z sondażu TNS Polska, zleconego przez program "Forum” TVP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy PiS boi się PSL? ”To Piechociński ma kłopoty”

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2013 13:00
Problemy ma nowy szef PSL Janusz Piechociński, bo sondaże nie pokazują zmian. Również Paweł Kowal (PJN) ma kłopot przed wyborami – mówił Mariusz Błaszczak pytany o nowy sondaż i inicjatywę PSL.
rozwiń zwiń