Kalisz: dwóch nastolatków napadło na wolontariusza WOŚP

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2013 19:09
Chłopcy - 14- i 16-latek - zostali zatrzymani przez policję.
Puszka WOŚP
Puszka WOŚPFoto: PAP/Tomasz Gzell

Do zdarzenia doszło w centrum Kalisza, przy ulicy Ułańskiej. Dwóch nastolatków - 14- i 16-latek - napadli na wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chłopcy ukradli puszkę z ok. 200 zł i uciekli.
Niedługo potem zostali schwytani przez funkcjonariuszy. Udało się odzyskać pieniądze. Chłopcy odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich za kradzież z włamaniem.
W tym roku połowa pieniędzy zebranych przez WOŚP zostanie przeznaczona na wsparcie terapii noworodków i niemowląt. Druga połowa wesprze oddziały geriatryczne i zakłady opiekuńczo-lecznicze.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
IAR, kk

Czytaj także

Dinozaury rocka dla potrzebujących

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2013 15:30
Zespół Mech w niedzielę zagra aż trzy razy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pomóż Orkiestrze, wstąp do policji!

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2013 15:39
Trwa licytacja "Dnia z życia słuchacza" Szkoły Policji w Słupsku. Zwycięzca internetowej aukcji będzie mógł poczuć się jak przyszły policjant.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lot balonem, rejs okrętem. Licytacje idą pełną parą!

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2013 16:48
Jak co roku WOŚP można wesprzeć przez aukcje internetowe. Do tej pory zebrano ponad 1,5 mln zł.
rozwiń zwiń