Kwaśniewski w PE? Siwiec i Palikot mają plan

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2013 10:34
Europoseł Marek Siwiec powiedział, że razem z Januszem Palikotem chcą namówić b. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, aby zaczął tworzyć listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego.
Parlament Europejski w Strasburgu. Sala obrad plenarnych
Parlament Europejski w Strasburgu. Sala obrad plenarnychFoto: Parlament Europejski

Jak dodał, byłoby dobrze, gdyby Kwaśniewski też wystartował w wyborach do PE.
- Razem z Palikotem chcemy namówić Aleksandra Kwaśniewskiego, żeby wykorzystał swój potencjał i zaczął tworzyć listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego. On będzie dobierał ludzi, patrzył, kto do projektu pasuje. Jest wielu takich, którzy w SLD nie realizują swojego potencjału politycznego. Dobrze by było, gdyby sam Kwaśniewski też wystartował w wyborach do PE - powiedział Siwiec w RMF FM.
Jak dodał, chodzi o jednoczenie sił proeuropejskich. - 40 procent Polaków jest za wspólną walutą europejską, to są ci, którzy naprawdę chcą żyć w kontynencie, który będzie działał na tych samych zasadach - zaznaczył Siwiec.

Siwiec w grudniu ub.r. wystąpił z SLD pod 23 latach członkostwa. Jak mówił, SLD prowadzi politykę, która nie gwarantuje wyjścia z opozycji oraz nie umie współpracować z partnerami, w tym m.in. z Ruchem Palikota.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Siwiec eurodeputowanym Ruchu Palikota

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2012 13:14
Od początku stycznia Ruch Palikota będzie miał swojego deputowanego w europarlamencie. Będzie nim Marek Siwiec, który niedawno wystąpił z SLD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siwiec z Palikotem? PO i SLD odpowiadają

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2012 15:16
W piątek eurodeputowany, który niedawno odszedł z SLD, na wspólnej konferencji z Januszem Palikotem ogłosił, że będzie reprezentował jego Ruch w Parlamencie Europejskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Palikot powierzył Siwcowi ważną misję w PE

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 15:20
Eurodeputowany Marek Siwiec, na prośbę lidera Ruchu Palikota Janusza Palikota, ma nawiązać bliższe kontakty z socjalistami w Parlamencie Europejskim.
rozwiń zwiń