Nowa formuła sprawdzianu szóstoklasisty od 2015 roku

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2013 19:00
Za dwa lata egzamin dla szóstoklasistów będzie się składał z egzaminu z języka polskiego i matematyki oraz obowiązkowego egzaminu z języka obcego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Zgodnie z nową formułą sprawdzianu pierwsza część egzaminu sprawdzać będzie wiadomości i umiejętności z języka polskiego i z matematyki, w tym wykorzystywanie wiadomości i umiejętności z tych przedmiotów w zadaniach osadzonych w kontekście historycznym lub przyrodniczym. Ta część sprawdzianu ma potrwać 80 minut. Uczeń będzie rozwiązywać zadania zamknięte oraz zadania otwarte.
Po części pierwszej i przerwie szóstoklasista przystąpi do drugiej części egzaminu - testu z języka obcego. Do wyboru jest sześć języków: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski. Ta część egzaminu potrwa 45 minut. Wszystkie zadania rozwiązywane przez uczniów będą zadaniami zamkniętymi.
Wyniki sprawdzianu wyrażone w procentach będą osobno podane z części pierwszej (z wyszczególnieniem wyniku dla zadań z języka polskiego i matematyki) i osobno z drugiej.
Obecnie sprawdzian dla szóstoklasistów trwa 60 minut. Ma charakter ponadprzedmiotowy, sprawdza opanowanie przez ucznia umiejętności: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Wyniki ucznia ze sprawdzianu wyrażone są w uzyskanych punktów, osobno dla każdej z umiejętności.
Zmiana formy egzaminu związana jest ze zmianą podstawy programowej. Zgodnie z nią wszyscy uczniowie już od pierwszej klasy obowiązkowo uczą się języka obcego.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
PAP, kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szkoła zawodowa to nie obciach, ale wyróżnienie

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 12:41
Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Czy to jest to samo co dawny malarz lub tapeciarz? A może więcej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przeciętni z biologii i matematyki. Słabi z fizyki

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2012 06:32
Nasze dziesięciolatki zajęły 30 miejsce na 50 krajów badanych jeśli chodzi o wiedzę przyrodniczą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2013 06:28
Ranking po raz piętnasty przygotowały miesięcznik "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń