X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Afera Colloseum. Były właściciel skazany

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2013 13:20
6 lat więzienia, 400 tys. zł grzywny i obowiązek naprawienia szkody w wysokości 54 mln zł przewiduje prawomocny już wyrok dla b. właściciela Colloseum Józefa Jędrucha.
Sędzia Sądu Apelacyjnego Mirosław Ziaja (2P) odczytuje wyrok w sprawie Colloseum, 11 bm. w Katowicach.
Sędzia Sądu Apelacyjnego Mirosław Ziaja (2P) odczytuje wyrok w sprawie Colloseum, 11 bm. w Katowicach.Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Razem z 10 innymi osobami odpowiadał za wyłudzenia na kwotę ponad 400 mln zł.

Orzeczenie zapadło przed Sądem Apelacyjnym w Katowicach, który rozpoznawał odwołania od wyroku z I instancji.

Poza orzeczeniem kary pozbawienia wolności i kar finansowych sąd apelacyjny zakazał Jędruchowi zajmowania stanowisk w spółkach prawa handlowego na 10 lat.

Wyrok jest nieco łagodniejszy niż w pierwszej instancji - sąd okręgowy skazał Jędrucha (sąd zgodził się na podawanie jego nazwiska) na osiem lat więzienia i 720 tys. zł grzywny.

Z ustaleń śledztwa wynika, że większość z 430 mln zł została wyłudzona w obrocie wierzytelnościami, a głównymi oszukanymi były należące do Skarbu Państwa firmy: Będziński Zakład Elektroenergetyczny (BZE) i Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE). Poza Jędruchem - oskarżonym m.in. o wyłudzenie 385 mln zł - przed sądem apelacyjnym odpowiadało 10 osób. Oskarżone były przede wszystkim o oszustwa bądź niegospodarność, a także utrudnianie kontroli skarbowej i śledztwa oraz uszczuplenia podatkowe.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

mr

Zobacz więcej na temat: Katowice POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jędruch musi oddać 55 mln zł. "Będziemy się odwoływać od wyroku"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 11:20
Były właściciel Colloseum Józef Jędruch, skazany na osiem lat więzienia za oszustwa, zapowiada, że zaskarży wyrok katowickiego sądu. W trwającym ponad pięć lat procesie Jędruch był głównym oskarżonym w sprawie wyłudzeń na kwotę 430 mln zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wpadł po 10 latach. Odpowie za oszustwa Colloseum

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2012 15:36
Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali byłego wiceprezesa spółki Colloseum, Piotra W. Był on poszukiwany od 2002 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukrywał się 10 lat. Wraca afera Colloseum

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2012 20:18
Były wiceprezes konsorcjum Colloseum Piotr W. stanie przed sądem. Katowicka prokuratura okręgowa zakończyła śledztwo i skierowała do sądu akt oskarżenia.
rozwiń zwiń