Palikot: nie byłem gotowy na bolesną zdradę

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2013 16:33
Wanda Nowicka wykluczona z klubu parlamentarnego Ruchu Palikota. Lider partii tłumaczył podczas konferencji prasowej, że decyzja o usunięciu wicemarszałek Sejmu była dla niego bardzo trudna, ale konieczna.
Audio
Janusz Palikot
Janusz Palikot Foto: PAP/Jacek Turczyk

Przyczyn usunięcia Wandy Nowickiej było kilka. Janusz Palikot podkreślił, że najważniejszym powodem jest przyjęcie przez Nowicką premii dla członków prezydium Sejmu i zatajenie tego faktu. Po drugie po decyzji o cofnięciu jej rekomendacji przez Ruch Palikota, Wanda Nowicka miała obiecać złożenie rezygnacji. Według Palikota, sama Nowicka rekomendowała na swojego następcę Annę Grodzką. Janusz Palikot dodał, że decydujące były również jej ostatnie wypowiedzi na temat partii.
Janusz Palikot podkreślił, że decyzja o usunięciu Wandy Nowickiej była bardzo bolesna. Dodał, że nie był przygotowany na bolesną zdradę jednego z najbliższych współpracowników.

Zobacz galerię - dzień na zdjęciach>>>

IAR, to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Notowania Ruchu Palikota. "Rewolucja zjada własne dzieci"

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2013 09:31
- Zaczynamy obserwować początek końca Ruchu Palikota - powiedział w radiowej Trójce Piotr Gabryel, publicysta tygodnika "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozenek: histeryczny opór feministek nie pomaga

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2013 13:16
- Panie feministki stanęły po stronie Wandy Nowickiej wyłącznie ze względu na płeć - powiedział w radiowej Jedynce Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wanda Nowicka wykluczona z klubu Palikota

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2013 15:00
Posłanka nadal pozostanie jednak wicemarszałkiem Sejmu, ale w ławach poselskich będzie zasiadać jako niezrzeszona.
rozwiń zwiń