PO chce ukarania Palikota za jego wypowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2013 12:05
Platforma Obywatelska złoży jeszcze w piątek wniosek do sejmowej komisji etyki o ukaranie lidera Ruchu Palikota.
Audio
Janusz Palikot
Janusz PalikotFoto: PAP/Jacek Turczyk

Na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie politycy Platformy przytoczyli 10 wypowiedzi, za które - ich zdaniem - Palikot powinien ponieść konsekwencje.
Chodzi o słowa lidera Ruchu Palikota dotyczące m.in. Kościoła: "(Arcybiskup) Michalik jest takim samym chamem jak Rydzyk" oraz "polski ksiądz prowincjonalny to bardzo często taki cham, prostak". Przytoczono też słowa Palikota, który uznał, iż minister sprawiedliwości Jarosław Gowin "zachowuje się jak katolicka ciota".
Pozostałe wypowiedzi dotyczyły przede wszystkim ostatnich zdarzeń związanych z próbą odwołania Wandy Nowickiej ze stanowiska wicemarszałka Sejmu. Palikot mówił w mediach o "starych politycznych rajfurach, zawodowych gwałcicielach", do których zaliczył lidera SLD Leszka Millera, premiera Donalda Tuska i marszałek Sejmu Ewę Kopacz.
Kiedy indziej Palikot ocenił - również w kontekście Nowickiej - iż Kopacz "przygotowała gwałt polityczny", którego sprawcami - jak mówił - byli Tusk i Miller. Na konferencji prasowej PO zaprezentowano też stwierdzenie, iż "być może Wanda Nowicka chce być zgwałcona", a także zapowiedź Palikota "walki z kur...twem politycznym".
Ukarania Palikota domaga się też SLD - za wypowiedzi na temat marszałek Sejmu oraz lidera Sojuszu.
Komisja etyki poselskiej rozpatruje sprawy posłów, którzy zachowują się w sposób nieodpowiadający godności posła. Może ukarać posła zwróceniem uwagi, upomnieniem lub naganą.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
PAP, kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miller: knajacki język Palikota doprowadzi do właściwego finału

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 08:53
- Jestem w dobrym towarzystwie, bo pana premiera Tuska i pani marszałek Kopacz. W tym gronie politycznie według Janusza Palikota gwałciliśmy panią Nowicką - powiedział w radiowej Trójce były premier Leszek Miller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ruch Palikota bardziej prostacką wersją Samoobrony"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 09:35
- Słowa którymi posługuje się Janusz Palikot absolutnie nie mieszczą się w debacie publicznej - powiedział w radiowej Trójce Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jest problem: fascynacja Kwaśniewskiego Palikotem"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 12:41
Rozmowy o wspólnej liście lewicy się przeciągną. 22 lutego nie zapadną jeszcze ostateczne decyzje – prognozował w Jedynce Józef Oleksy.
rozwiń zwiń