X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chcieli zakończyć lustrację w Polsce. Uchwała odrzucona

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2013 14:39
Komisja sprawiedliwości opowiedziała się za odrzuceniem uchwały w sprawie zakończenia lustracji w Polsce. Taki projekt zaproponował klub SLD.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Wikimedia Commons

Czytamy w nim m.in., że "lustracja przez lata była jedną z kwestii dzielących polskie ugrupowania polityczne i polskie społeczeństwo. Po ponad dwudziestu latach polskiej transformacji i budowy demokracji, lustracja oparta o ideologiczne zapisy i polityczne wskazania jest instytucją anachroniczną i straciła rację bytu".

Projekt uchwały, który zostanie jeszcze rozpatrzony na forum Sejmu stwierdza, że lustracja była powodem czystek w Wojsku Polskim. Autor uchwały Stanisław Wziątek z SLD uważa, że lustracja skrzywdziła wielu ludzi, stając się narzędziem do walki politycznej.

Polityk dodaje, że dokumentami, które są w posiadaniu IPN powinni zajmować się historycy, a nie prokuratorzy IPN-u. SLD chce, aby akta komunistycznych służb specjalnych trafiły do Archiwum Akt Nowych.

PiS podczas obrad komisji zgłosił wniosek o odrzucenie uchwały w pierwszym czytaniu. Opowiedziało się nim 10 posłów, 4 było przeciw a 3 osoby wstrzymały się od głosu.

pp/IAR

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Zobacz więcej na temat: lustracja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lustracja prawicy. Nie ma poparcia dla pomysłu SLD

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 10:44
Zarówno politycy, jak i eksperci nie zostawiają suchej nitki na pomyśle, zgodnie z którym organizacje narodowców byłyby inwigilowane - informuje "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ofiar zbrodni stalinowskich szukamy do dziś

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 12:00
- Kto zapłaci za cierpienia matek, żon i dzieci tych, których oskarżono w sfałszowanych procesach i niewinnie wtrącono do więzienia, zesłano do łagrów, skazano na śmierć? – pytał ppłk Józef Światło, były funkcjonariusz bezpieki na antenie Radia Wolna Europa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

IPN podał nowe nazwiska ofiar bezpieki

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 12:42
Eksperci IPN ustalili tożsamość kolejnych czterech ofiar zbrodni komunistycznych, których szczątki wydobyto w kwaterze "Ł" na Powązkach Wojskowych.
rozwiń zwiń