Żona byłego ministra kradła futra w Stanach?

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2013 06:00
Janina D., żona Mirosława Drzewieckiego została w grudniu aresztowana w USA za próbę kradzieży luksusowych futer - pisze "Fakt".
Mirosław Drzewiecki
Mirosław DrzewieckiFoto: PAP/Tomasz Gzell

5 grudnia ubiegłego roku Janina D. wraz ze swoją koleżanką Moniką G. wybrały się do wyprzedażowego sklepu marki Neiman Marcus w jednym z centrów handlowych w mieście Fort Lauderdale na Florydzie. Ale wygląda na to, że nie miały na celu zakupów - piszą dziennikarze "Faktu". Według raportu policjanta, który został wezwany przez ochronę butiku, Janina D. i Monika G. zostały zatrzymane, gdy próbowały wyjść ze sklepu bez płacenia za futra, które schowały do torby.

- Funkcjonariuszka ochrony obserwowała, jak oskarżone usuwają czujniki z ubrań i chowają przedmioty w białej płóciennej torbie. Oskarżone działały w porozumieniu (...) Potem wyszły ze sklepu ze skradzionym towarem, przekraczając wszystkie kasy i nie próbując płacić za ukryte przedmioty - czytamy w raporcie, który przytacza dziennik. Po przyjeździe policji Monika G. miała powiedzieć, że "przeprasza i że próbowała wziąć tylko jedno z czterech ubrań", ale potem "wycofała się i oświadczyła, że jednak nie zrobiła nic złego". Janina D. oznajmiła, że "chce zadzwonić po swojego prawnika i nie udzieli żadnego oświadczenia".

Janina D. i Monika G. usłyszały ostatecznie zarzut kradzieży trzeciego stopnia, za którą - według prawa stanu Floryda - można trafić do więzienia nawet na 5 lat i zapłacić grzywnę do 5 tysięcy dolarów, czyli około 16 tysięcy złotych. Żona polityka i jej koleżanka wyszły z aresztu za kaucją i teraz czekają na proces.

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach >>>

"Fakt"/aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także