Owsiak idzie na wojnę. Ze złymi lekarzami i złym systemem

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2013 14:30
Rezygnację z pomocy oddziałom pediatrycznym rozważa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka.
Audio
Jurek Owsiak
Jurek OwsiakFoto: Andrzej Szozda/PR

Bezpośrednim powodem jest sprawa 2,5 rocznej Dominiki, która zmarła gdy nie udzielono jej w porę pomocy medycznej. Jerzy Owsiak tłumaczy, że jest nią wstrząśnięty. - Podcięło nam z żoną skrzydła totalnie - powiedział w rozmowie z IAR.

W sobotę  Jerzy Owsiak wraz z żoną Lidią wydali oświadczenie, w którym wzywają ministra zdrowia i Rzecznika Praw Dziecka do zbadania sprawy i wyciągnięcia wniosków. Owsiak przypomniał, że nie jest to pierwszy przypadek, gdy z powodu nieudolności systemu cierpią dzieci. Według niego stawia to pod znakiem zapytania sens działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która od początku swojej działalności pomaga w zakupie sprzętu ratunkowego i diagnostycznego dla niemowląt i dzieci.

Owsiak zapowiedział rozmowy z lekarzami i ekspertami o systemie ratownictwa medycznego. Ma nadzieję, że uda mu się wywrzeć nacisk na osoby odpowiedzialne za jego działanie i zajmą się jego udoskonaleniem. Podkreślił, że nie chodzi mu o wojnę z lekarzami, ale ze złymi lekarzami i złym systemem. – Stąd nasz apel, który ufamy wstrząśnie ludźmi – dodał Owsiak.

Jerzy Owsiak nie wykluczył, że Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zajmie się nauką pierwszej pomocy lub innymi projektami. - Mamy kilka miesięcy na refleksję - wyjaśnił Owsiak. Uspokoił jednak, że od razu jej nie zamknie. 

IAR, tj

Zobacz więcej na temat: Jerzy Owsiak WOŚP
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łódź: śledztwo ws. śmierci 2,5-letniej dziewczynki

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2013 12:27
Zawiadomienie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci skierował szpital kliniczny w Łodzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec WOŚP? Ostre oświadczenie Owsiaka!

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2013 23:59
"Pod znakiem zapytania stawiamy swoje dalsze działania na rzecz pomocy polskiej medycynie dziecięcej" - piszą Jerzy i Lidia Owsiakowie.
rozwiń zwiń