Kontrola w Fundacji "Maciuś"

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2013 16:47
Wojewoda Pomorski zapowiada kontrolę Polskiej Fundacji Pomocy Dzieciom „Maciuś”. Fundacja zasłynęła raportem o niedożywieniu dzieci.
Audio
  • Wojewoda Pomorski Ryszard Stachurski uważa, że raport fundacji "Maciuś" ws. głodnych dzieci jest nierzetelny. (IAR/Sebastian Kwiatkowski, PR Gdańsk)
  • Nie boimy się kontroli, działamy w słusznej sprawie - mówią przedstawiciele Polskiej Fundacji Pomocy Dzieciom „Maciuś”. Prezes Grzegorz Janiak, zapewnia że nie ma nic do ukrycia. (IAR/Sebastian Kwiatkowski R.Gdańsk)
Kontrola w Fundacji Maciuś
Foto: screen ze strony internetowej Fundacji "Maciuś"

Według tego raportu, 800 tysięcy dzieci w Polsce cierpi z powodu głodu. Te dane komentował  poseł Stefan Niesiołowski z PO. Twierdził, że nie wierzy w dane z raportu, bo jak on bywał głodny w dzieciństwie to "jadł szczaw z nasypów kolejowych i mirabelki (...) a teraz dzieci tego nie robią".

Wśród województw, gdzie problem jest największy, w raporcie wymieniono Pomorze.
Wojewoda Pomorski Ryszard Stachurski uważa, że raport fundacji jest nierzetelny. Po przeanalizowaniu sprawozdania finansowego fundacji, ma też wątpliwości co do jej działania. Wojewoda pomorski powiedział, że z przeprowadzonego przez niego rozeznania wynika, że fundacji "nikt nie zna". Dodał, że jedynie 535 tysięcy złotych z 4,5 miliona zostało przez nią przekazanych na cele charytatywne, dlatego chce sprawdzić, co stało się z pozostałymi pieniędzmi. O przeprowadzanych przez fundację badaniach mówi, że były nierzetelne, a cały proces nazwał skandalicznym
- Nie boimy się kontroli, działamy w słusznej sprawieę - mówią przedstawiciele Polskiej Fundacji Pomocy Dzieciom „Maciuś”. Prezes Grzegorz Janiak zapewnił, że nie ma nic do ukrycia. Stwierdził, że kampanie społeczne są przeprowadzane zgodnie ze statutem, a ich celem nie jest pozyskanie dodatkowych funduszy z jednego procenta podatku. Dodał, że zeszłoroczna kontrola, przeprowadzona przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej nie wykazała żadnych nieprawidłowości w fundacji.

Szef fundacji „Maciuś” dodał że w ubiegłym roku - jako organizacja pożytku publicznego - pozyskał 370 tysięcy złotych.

Zobacz więcej na temat: dzieci Stefan Niesiołowski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Holland: słowa Niesiołowskiego nie obraziły mnie

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 21:41
Premier Donald Tusk przeprosił reżyserkę Agnieszkę Holland za słowa posła PO Stefana Niesiołowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kurtyka: nadal trwa folwark zwierzęcy Orwella

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2013 13:14
Stefan Niesiołowski zachował immunitet. Wśród 15 posłów, którzy wstrzymali się od głosu był premier Donald Tusk, Bogdan Zdrojewski i John Godson.
rozwiń zwiń

Czytaj także

10 procent uczniów niedojada

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 14:11
Z badań jakie przeprowadził Dom Badawczy MAISON na zlecenie Polskiej Fundacji Pomocy Dzieciom „Maciuś” około 800 tysięcy polskich dzieci (10%) nie je obiadów lub innych posiłków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przerażające badanie: setki tysięcy głodujących dzieci w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2013 15:31
- Problem głodujących dzieci w Polsce jest tematem tabu. Wstydzą się o tym mówić rodzice, wstydzą się także dzieci, dlatego my, dorośli musimy zrobić wszystko, aby zauważyć głodujące dzieci i im pomóc - podkreśla Magdalena Matuszewska z Fundacji Pomocy Dzieciom "Maciuś".
rozwiń zwiń