Elbrus: Rosjanie nie odnaleźli polskiego alpinisty

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2013 22:24
Rosyjscy ratownicy całą sobotę przeszukiwali zbocza najwyższego szczytu Kaukazu, jednak bez rezultatu. 23 letni Polak wyszedł w góry w towarzystwie alpinisty z Iranu.
Audio
  • Polski alpinista zaginął w masywie Elbrusu. Korespondencja z Moskwy Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Elbrus
ElbrusFoto: Mirritil/Wikimedia Commons/CC

Kontakt z alpinistami urwał się 9 marca. Rodziny zaginionych dopiero 15 marca powiadomiły polską ambasadę w Moskwie. Nasi dyplomaci natychmiast zgłosili zaginięcie w ministerstwie do spraw nadzwyczajnych sytuacji.

Ponieważ alpiniści nie zarejestrowali się przed wyjściem w góry, ratownicy nie wiedzieli, w którym miejscu rozpocząć poszukiwania.

Siedmioosobowy zespół poszukiwawczy wyszedł na szlak dopiero w sobotę rano. Po kilku godzinach natrafiono na dwa plecaki. Najprawdopodobniej należące do zaginionych Polaka i Irańczyka. Ze względu na zmrok i trudne warunki pogodowe akcję poszukiwawczą przerwano. Zostanie wznowiona w niedzielę o świcie.

''

Zobacz więcej na temat: Kaukaz Rosja
Czytaj także

Alpinista z Polski zaginął na Elbrusie. Interfax: trwają poszukiwania

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2013 17:24
Ratownicy zamierzają przeczesać wszystkie możliwe kierunki wspinaczki alpinistów, w tym okolice Prijutu-11 i skał Pastuchowa - podała rosyjska agencja informacyjna Interax.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polak zaginął na Elbrusie. Akcja ratunkowa

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2013 08:15
Jak dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa - o świcie na poszukiwania wyruszyli ratownicy górscy ministerstwa do spraw sytuacji nadzwyczajnych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polak zaginął na Elbrusie. Oświadczenie ratowników

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2013 13:40
Od kilku godzin rosyjscy ratownicy poszukują polskiego alpinisty, który zaginął na Elbrusie. 23-latek wybrał się na najwyższy szczyt Kaukazu w towarzystwie kolegi z Iranu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polak zaginął na Elbrusie. Znaleziono plecaki

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2013 15:03
Dwa plecaki, które prawdopodobnie należą do zaginionych Polaka i Irańczyka odnaleziono podczas poszukiwań na Elbrusie.
rozwiń zwiń