X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

MSZ przyznało fundacji 1,4 mln zł. PiS zawiadamia CBA

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2013 14:23
Polityk PiS Marcin Mastalerek ma zawiadomić Centralne Biuro Antykorupcyjne w sprawie przyznania Fundacji Rozwoju Myśli Obywatelskiej dotacji MSZ na współpracę z Polonią.
Audio
  • Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Mastalerek o zawiadomieniu CBA (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: sxc.hu

"Super Express", w poniedziałkowym wydaniu, napisał, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych przyznało Fundacji Rozwoju Myśli Obywatelskiej dotację w wysokości 1,4 mln zł z puli środków przeznaczonych na projekt "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą". Według gazety fundacja została zarejestrowana półtora miesiąca przed rozpoczęciem przetargu na przyznanie środków, a jej prezesem jest znajomy doradcy wiceministra spraw zagranicznych Janusza Ciska.
Poseł PiS Marcin Mastalerek przypomniał, że niedawno MSZ przejęło od Senatu całość finansowania pomocy dla organizacji polonijnych. - Dziś chciałbym zapytać publicznie szefa MSZ Radosława Sikorskiego: po co było przenosić pomoc z Senatu do MSZ? Czy po to, by osoby związane z urzędnikami MSZ mogły wygrywać takie intratne konkursy warte 1,4 mln zł? - pytał Mastalerek.
Polityk PiS powiedział, że jeszcze w poniedziałek złoży zawiadomienie do CBA. - Mam nadzieję, że zostanie to jak najszybciej wyjaśnione, bo sprawa jest w najwyższym stopniu podejrzana, jeżeli pieniądze publiczne, które są rozdzielane w konkursie, trafiają do fundacji, która powstała półtora miesiąca przed konkursem - powiedział.
W piśmie Mastalerka adresowanym do szefa CBA Pawła Wojtunika czytamy: "Zwracam się do pana (...), aby korzystając z przysługujących panu z mocy ustawy o CBA uprawnień, przeprowadził pan odpowiednie działania w przedstawionej sprawie, które pozwoliłyby wyjaśnić, czy nie doszło w opisanej sytuacji do popełnienia przestępstwa".
Od 2012 roku - decyzją Sejmu - środki przeznaczone na wsparcie Polonii, którymi od 1990 roku dysponował Senat, zostały przekazane Ministerstwu Spraw Zagranicznych. Pod koniec stycznia MSZ ogłosiło rozstrzygnięcie konkursu na dotacje dla organizacji pozarządowych na współpracę z Polonią.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
PAP, kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

CBA zatrzymało wysokiej rangi wojskowego

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2013 19:53
Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego i żołnierze Żandarmerii Wojskowej zatrzymali szefa oddziału wychowawczego w Dowództwie Sił Powietrznych płk Zbigniewa S.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doniesienia do CBA na ministerstwo finansów

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2013 17:16
Doniesienie złożył Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, który twierdzi, że resort mógł popełnić przestępstwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontrola CBA w Ministerstwie Sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 13:40
Kontrola dotyczy decyzji dotyczących udzielania zamówień publicznych oraz rozporządzania mieniem, w związku z wydawaniem środków na zakup usług i sprzętu teleinformatycznego.
rozwiń zwiń