Chrześcijaństwo najbardziej prześladowaną religią świata

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2013 07:04
Za wiarę co roku ginie od 105 do 170 tys. wyznawców Chrystusa. Na 100 osób prześladowanych z powodów religijnych aż 75 to chrześcijanie - alarmuje "Gazeta Polska codziennie".
Chrześcijaństwo najbardziej prześladowaną religią świata
Foto: Glow Images/East News

Wedle szacunków stowarzyszenia Głos Prześladowanych Chrześcijan, co ósma osoba wyznająca Chrystusa mieszka w kraju objętym prześladowaniami. Jest to 250 mln ludzi na dwa miliardy chrześcijan.
Na czele listy najbrutalniejszych wobec chrześcijan państw niezmiennie od 11 lat znajduje się Korea Północna. Jednak w skali świata to w krajach muzułmańskich żyje najwięcej prześladowanych wyznawców Chrystusa. Na 50 państw z listy Open Doors (organizacji monitorującej prześladowania chrześcijan), na której figurują kraje najbardziej wrogie wobec chrześcijan, aż 40 to kraje islamskie.

to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W tym kraju najbardziej prześladuje się chrześcijan

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 06:43
Sytuacji wyznawców Chrystusa w tym komunistycznym kraju i łamaniu w nim praw człowieka będzie poświęcone dzisiejsze posiedzenie sejmowej komisji spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aresztowani za "szerzenie chrześcijaństwa"

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2013 15:16
Czterdziestu ośmiu egipskich chrześcijan, którym zarzuca się nakłanianie do przechodzenia na chrześcijaństwo, zatrzymano w Bengazi, na północnym wschodzie Libii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radosław Sikorski: będziemy bronić praw chrześcijan

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2013 12:03
Polska jest jednym z tych krajów, które nie boją się mówić, że chrześcijanie są dziś najbardziej prześladowaną religią na świecie - mówił Radosław Sikorski w TVN24.
rozwiń zwiń