Solidarna Polska apeluje: Sławomir Nowak do dymisji

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2013 14:52
Nie zdołali go odwołać, więc wzywają do dymisji. Chodzi o ministra transportu Sławomira Nowaka, którego odwołania ze stanowiska chciała Solidarna Polska.
Audio
  • Poseł Solidarnej Polski Patryk Jaki o raporcie NIK ws. inwestycji infrastrukturalnych prowadzonych przez PKP PLK (IAR)
  • Poseł Solidarnej Polski Andrzej Romanek wzywa Sławomira Nowaka do dymisji (IAR)
Sławomir Nowak
Sławomir NowakFoto: slawomirnowak.pl

Podczas konferencji prasowej posłowie Patryk Jaki i Andrzej Romanek krytykowali działania resortu jeśli chodzi o kolej. Klub domaga się zwołania nadzwyczajnego posiedzenia komisji infrastruktury, oraz by w tej sprawie odbyła się sejmowa debata.
Poseł Jaki cytował fragment raportu NIK dotyczący inwestycji infrastrukturalnych prowadzonych przez PKP PLK. Wynika z niego między innymi, że były one prowadzone nieterminowo, co może doprowadzić do utraty unijnego dofinansowania. Polityk Solidarnej Polski podkreśla, że NIK źle ocenił dokonania ministra transportu.
Wtórował mu poseł Andrzej Romanek, który wyciągnął z raportu wniosek, że gdyby NIK decydował o obsadzie stanowiska ministra transportu, to Sławomir Nowak dawno nie pełniłby tej funkcji. Dlatego poseł Romanek zaapelował do ministra Nowaka, by honorowo podał się do dymisji.
W cytowanym przez posłów Solidarnej Polski raporcie NIK-u odnośnie inwestycji kolejowych jest mowa o wieloletnich zaniedbaniach, sięgających 20-30 lat wstecz.
Rzecznik Izby Paweł Biedziak zwrócił uwagę w telefonicznej rozmowie z IAR, że kontrolerzy zauważyli też zwiększenie aktywności w wielu dziedzinach dotyczących kolei. - Wyrażając krytyczną ocenę działań w tym obszarze, NIK jednocześnie dostrzega (...) zwiększenie aktywności ministra w tworzeniu warunków zapewnienia sprawnej realizacji inwestycji kolejowych - można przeczytać w pokontrolnych wnioskach.

pg

Zobacz więcej na temat: Sławomir Nowak
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Chcieli odwołać Nowaka. PSL: będą nagany!

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2013 12:45
Trzech posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego zagłosowało za odwołaniem Sławomira Nowaka. Jeden z nich się pomylił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata w Jedynce: czy opozycji uda się w końcu odwołać jakiegoś ministra?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2013 19:12
Minister transportu Sławomir Nowak został obroniony w Sejmie przez koalicję, chociaż 3 posłów PSL głosowało za jego odwołaniem. Goście radiowej Jedynki zastanawiali się, czy wniosek PiS o odwołanie ministra skarbu ma szansę powodzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcieli odwołać ministra Nowaka. Szef PSL: to smutne

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2013 08:50
Janusz Piechociński zapowiada ukaranie ludowców, który w głosowaniu wsparli wotum nieufności dla ministra transportu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Branża budowlana: wracają niezapowiedziane kontrole

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2013 07:40
Minister Sławomir Nowak chce wziąć budowlańców z zaskoczenia - czytamy w "Pulsie Biznesu".
rozwiń zwiń