X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prezes IPN przeciw pokazom filmu o Armii Krajowej w USA

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2013 16:45
Niemiecki serial ”Nasze matki, nasi ojcowie” nie powinien być pokazywany w Stanach Zjednoczonych - uważa prezes Instytutu Pamięci Narodowej Łukasz Kamiński. Podkreśla, że w tej sprawie nie można milczeć.
Audio
  • Prezes IPN: jeśli będziemy milczeć w takich sytuacjach, to znaczy, że będziemy akceptować tak wypaczony obraz Armii Krajowej; jesteśmy gotowi do dyskusji, ale nie możemy akceptować fałszowania obrazu wydarzeń
Protest przed siedzibą korespondenta niemieckiej telewizji ZDF w Warszawie,  przeciwko emisji przez stację serialu Nasze matki, nasi ojcowie i znieważaniu pamięci żołnierzy Armii Krajowej przez telewizję ZDF
Protest przed siedzibą korespondenta niemieckiej telewizji ZDF w Warszawie, przeciwko emisji przez stację serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" i znieważaniu pamięci żołnierzy Armii Krajowej przez telewizję ZDFFoto: PAP/Rafał Guz

Polski ambasador w Waszyngtonie zaprotestował przeciwko dystrybucji w USA filmu "Nasze matki, nasi ojcowie”. Obraz, który ukazuje żołnierzy AK jako bezwzględnych antysemitów, ma być pokazywany w kinach największych amerykańskich miast oraz udostępniany kanałom telewizyjnym.
Doktor Kamiński w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową poparł protest polskiego ambasadora. - Jeśli będziemy milczeć w takich sytuacjach oznacza to, że będziemy akceptować tak wypaczony w tym przypadku obraz Armii Krajowej - uważa prezes IPN.
Zdaniem prezesa IPN wyjątkowo ważne jest, by właśnie w USA ten film nie był pokazywany. Zdaniem Łukasza Kamińskiego w USA świadomość tego jak wyglądała II wojna światowa jest dużo słabsza niż w Europie. Stąd, jego zdaniem, wynika dużo większa łatwowierność przyjmowania tego typu obrazów jako wiernego odbicia ówczesnej rzeczywistości.
Prezes IPN podkreśla, że nie należy tylko gloryfikować żołnierzy Armii Krajowej, ale antysemickie działania żołnierzy polskiego podziemia nie mogą być traktowane jako normalne.
Również historyk profesor Andrzej Paczkowski w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową przyznał, że słusznie protestujemy przeciwko dystrybucji filmu, który zakłamuje historię. Jak wyjaśnia naukowiec zdarzali się w AK antysemici ale jeżeli film pokazuje tylko takie postawy "to jest to daleko posunięty fałsz".
Profesor podkreśla, że ten film wykorzystuje stereotypowy negatywny obraz Polaków i dlatego należy podejmować wszystkie możliwe działania by ten stereotyp zniknął.
Polski ambasador w Waszyngtonie, Ryszard Schnepf, skierował swój protest do Eda Arentza - dyrektora firmy rozpowszechniającej film na terenie Stanów Zjednoczonych. Ambasador zaapelował do firmy Music Box Films, aby nie pokazywała filmu, który wywołał ogromne kontrowersje. Pokazuje bowiem w sposób nieprawdziwy i szkalujący Armię Krajową i jej rolę w walce z niemieckim okupantem.

IAR/agkm

Galeria: dzień na zdjęciach >>>

Zobacz więcej na temat: Instytut Pamięci Narodowej
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 06:00
13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Upamiętnia on rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu pod Smoleńskiem w Rosji, masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD w 1940 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmy o Smoleńsku w TVP. Widzowie: to dobra decyzja

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2013 22:08
W poniedziałek telewizja publiczna wyemitowała dwa głośne filmy przedstawiające katastrofę smoleńską z różnych punktów widzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzecia rocznica katastrofy smoleńskiej. Relacja i zdjęcia z obchodów

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2013 23:59
10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiej zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński.
rozwiń zwiń