PZPN ukrywa budżet. Jest zawiadomienie do prokuratury

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 06:35
Od półtora roku Stowarzyszenie Sieć Obywatelska Watchdog Polska walczy o ujawnienie przez PZPN budżetu. Związek uchyla się mimo prawomocnych wyroków sadów administracyjnych wskazujących, że podlega ustawie o dostępie do informacji publicznej.
Audio
PZPN ukrywa budżet. Jest zawiadomienie do prokuratury
Foto: Polskie Radio/Marcin Nowak

W czwartek prawnicy ze Stowarzyszenia złożyli zawiadomienie do Prokuratury Warszawa-Ochota o popełnieniu przestępstwa przez prezesa PZPN.

- Obowiązek o udostępnieniu informacji o finansach jest lekceważony przez Związek, stąd nasza reakcja - tłumaczy prawnik Szymon Osowski. Jak argumentował, nie wiadomo jak PZPN wydaje środki publicznej. - Dużo jest zastrzeżeń do takich instytucji, które dostają środki publiczne, a nie są typową administracją - dodaje.

W czerwcu 2012 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny wymierzył 12 tysięcy złotych grzywny PZPN za nieprzekazanie skargi do sądu. Naczelny Sąd Administracyjny podtrzymał to postanowienie. W wyniku tych postępowań sąd stwierdził, że o budżet PZPN może pytać każdy.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PZPN zaoszczędził już miliony złotych

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2013 17:36
Po kilku miesiącach dzięki nowemu modelowi zarządzania piłkarska centrala zaoszczędziła grube miliony. To głównie zasługa nowego sekretarza generalnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekstraklasa: PZPN zakończył eksperyment z 6 arbitrami na boisku

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2013 17:01
- Z dniem 15 kwietnia 2013 roku rezygnujemy z systemu sędziowania meczów Ekstraklasy przez 6 arbitrów. Był to eksperyment, z którego się wycofujemy - poinformował przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Boniek: w Polsce żyjemy obok wielkiej piłki

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2013 10:00
- Chciałbym, żeby w Polsce było dwudziestu oligarchów, a właściciel PSG zainwestował u nas, a nie w Paryżu, ale tak nie jest. Co daje deprecjonowanie polskich piłkarzy czy sportowców, nabijanie się z nich? - mówi Zbigniew Boniek w Fakcie.
rozwiń zwiń