Słupsk: kamienica zniszczona w wybuchu gazu do rozbiórki

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2013 19:41
Jeszcze w niedzielę może się rozpocząć rozbiórka kamienicy przy ulicy Krasińskiego w Słupsku, która runęła po wybuchu gazu.
Audio
  • Rozbiórka kamienicy w Słupsku uszkodzonej w wybuchu gazu (Radio Gdańsk/IAR)
Zniszczona w wybuchu gazy kamienica w Słupsku
Zniszczona w wybuchu gazy kamienica w SłupskuFoto: PAP/Adam Warżawa

Ewakuowano z niej 23 mieszkańców. Trzy osoby trafiły do szpitala z objawami zatrucia dymem. Zatrzymano kierowcę, który prawdopodobnie uszkodził gazowe przyłącze. Prawdopodobnie uderzył swoim autem w znajdująca na budynku skrzynkę gazową i rozszczelnił instalację. Wtedy doszło do wybuchu.  Mężczyzna był pijany.  Miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Władze miasta zdecydowały o rozbiórce trzypiętrowej, poniemieckiej kamienicy. - Jesteśmy w trakcie wyboru firmy rozbiórkowej, ulica na czas prac będzie zamknięta dla ruchu kołowego - poinformował wiceprezydent Słupska Andrzej Kaczmarczyk.

Urząd Miejski w Słupsku apeluje o pomoc rzeczową dla ofiar. Większość z lokatorów straciła w katastrofie cały dobytek. Z mieszkań uciekali często w piżamach.Dostaną od miasta pomoc finansową w wysokości od trzech do sześciu tysięcy złotych. Otrzymali  talony na posiłki w barach.  Na razie umieszczono ich w busach. Jest z nimi także psycholog. 32-latek, który spowodował tragedię trzeźwieje w policyjnym areszcie.

IAR, tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybuch gazu i pożar w Słupsku. Ujęto podejrzanego, pijanego kierowcę

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2013 11:00
W nocy w kamienicę w Słupsku uderzył samochód. Zostało uszkodzone przyłącze gazu. Na szczęście 23 osoby zdążyły uciec przed wybuchem. Pijany 32-letni kierowca został zatrzymany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybuch gazu i pożar w Słupsku. Dziesięć rodzin bez mieszkania

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2013 12:39
W nocy w kamienicę w Słupsku uderzył samochód. Zostało uszkodzone przyłącze gazu. Na szczęście 23 osoby zdążyły uciec z biudynku.
rozwiń zwiń