Putin zdenerwował się na ministrów rządu Miedwiediewa

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2013 17:22
Władimir Putin nie jest usatysfakcjonowany pracą rządu i zapowiedział, że każdy minister będzie osobiście odpowiedzialny za realizację prezydenckich dekretów.
Audio
  • Putin zdenerwował się na ministrów. Korespondencja z Moskwy Macieja Jastrzębskiego (IAR)

To kolejne ostrzeżenie jakiego rosyjski przywódca udzielił ministrom gabinetu Dmitrija Miedwiediewa.

W rocznicę objęcia urzędu prezydenta Rosji Władimir Putin spotkał się z wszystkimi ministrami i premierem. Gospodarz Kremla nie krył zdenerwowania, rozliczając urzędników z wykonania jego poleceń. Dostało się ministrom zdrowia i oświaty za niesprawne przekazywanie pieniędzy personelowi medycznemu i nauczycielom. -„Można w nieskończoność spierać się na temat tak zwanego ręcznego systemu zarządzania państwa. Bardzo proszę, mogę nie sterować ręcznie lecz systemowo, ale niech ten system działa” - tłumaczył Putin.

Prezydent Rosji już kilkakrotnie zgłaszał zastrzeżenia wobec pracy ministrów. Rosyjscy komentatorzy twierdzą, że wszystko wskazuje na rychłe zmiany w składzie gabinetu Dmitrija Miedwiediewa.

''

Czytaj także

Kreml: dziennikarze winni złym stosunkom Rosji z innymi

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2013 15:22
Nieznajomość rosyjskich realiów zarzucił zagranicznym dziennikarzom rzecznik Kremla. Dmitrij Pieskow twierdzi, że to dziennikarze są odpowiedzialni za ochłodzenie w stosunkach między Rosją a innymi krajami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Teledialog Putina. "Jest główną figurą medialną"

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 12:41
Putin włada rosyjską sferą medialną i do niego sprowadza się władza w Rosji. To sposób zarządzania, który "nie ma związku z rzeczywistością" - komentuje dziennik "Wiedomosti" teledialog prezydenta Rosji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

20 tysięcy ludzi na demonstracji przeciw Putinowi

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2013 21:16
Uczestnicy marszu domagali się uwolnienia więźniów politycznych, zaprzestania procesów politycznych. "Rosja bez Putina!", "To nasz kraj!" i "Rosja będzie wolna!" - skandowali.
rozwiń zwiń