X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"To zwłoki zmutowanego człowieka a nie kosmity"

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2013 23:08
Tajemnicza mumia odkryta na pustyni Atakama w Chile nie ma nic wspólnego z istotami pozaziemskimi - przekonuje niemiecki specjalista Juergen Spranger.
To zwłoki zmutowanego człowieka a nie kosmity
Foto: youtube.com/watch?v=Uswhwi9xd_k

Chodzi o mumię, którą odkryto w 2003 roku, a która wyglądem przypomina istoty pozaziemskie pokazywane w niektórych filmach science-fiction. Ma zaledwie 13 cm długości, wyjątkowo długą i nieproporcjonalną głowę, a do tego wystające na zewnątrz duże oczodoły. Mumia ma jedynie 10 żeber, choć ludzie mają ich zwykle 12, a czasami 11, ale nie mniej.
Ata, jak nazwano mumię, zaginęła zaraz po tym jak ją odkryto, potem wielokrotnie była sprzedawana na czarnym rynku. Trafiła wreszcie do Barcelony, gdzie natrafił na nią dr Steven Greer, amerykański lekarz i ufolog, założyciel Center for the Study of Extraterrestrial Intelligence (CSETI) - ośrodka zajmującego się poszukiwaniem istot pozaziemskich. Greer uważa, że Ata to zmumifikowane zwłoki istoty pozaziemskiej, a zarazem dowód na to, że UFO było na naszej planecie.
Cytowany przez niemiecki tygodnik "Der Spiegel" specjalista Juergen Spranger uważa jednak, że jest to mumia płodu, poronionego w 24. tygodniu ciąży. Jego zdaniem, doszło w nim do rozwoju tzw. zespołu Wiedemanna-Rautenstraucha, rzadkiej wady wrodzonej powodowanej zahamowaniem wzrostu wewnątrz macicy. Wykryto ją dotąd jedynie u ok. 25 dzieci. Dziecko, które przychodzi na świat z taką wadą ma niską masą urodzeniową, niezrośnięte szwy czaszkowe i charakterystyczną deformację twarzy: wykazuje starczy wygląd, z ostrymi rysami twarzy, rzadkimi włosami głowy, ma również wydłużony nos.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
PAP, kk

''

Zobacz więcej na temat: archeologia Chile NAUKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Słowianie byli tu zawsze? Archeolodzy w szoku

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2013 10:00
Genetycy podważają teorię części polskich archeologów. Być może Słowianie wcale nie pojawili się w Polsce dopiero we wczesnym średniowieczu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stonehenge starsze o 5000 lat niż sądzono

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2013 15:05
Ostatnie badania wokół słynnego kamiennego kręgu na równinie Salisbury wskazują, że w tym miejscu aktywność człowieka rozpoczęła się dużo wcześniej niż sądzono. Pierwsze osady mają 7500 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tyranozaur wrócił do Mongolii

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2013 11:16
Amerykańskie władze oddały rządowi Mongolii szkielet gada sprzed 70 mln lat.
rozwiń zwiń