Wrocław: policja zatrzymała byłych związkowców za oszustwa

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2013 12:15
Dwaj mężczyźni są podejrzani o oszustwo na szkodę jednej z organizacji związkowych. Zatrzymani to były przewodniczący i jego były zastępca.
Audio
  • Relacja Elżbiety Osowicz z Radia Wrocław, (IAR): byli związkowcy zatrzymani przez policję
Wrocław: policja zatrzymała byłych związkowców za oszustwa
Foto: policja.gov.pl

Nieoficjalnie dziennikarze portalu GazetaWroclawska.pl dowiedzieli się, że chodzi o Związek Pracowników Komunikacji Miejskiej działający we wrocławskim MPK.

Do oszustw miało dochodzić od 2008 do 2013 roku. Podejrzani fałszowali dokumentację księgową związaną z dofinansowaniem przez związek kolonii i obozów dla dzieci, zapomóg bezzwrotnych, zapomóg udzielanych tytułem wydarzeń losowych członków związku zawodowego, a następnie wypłacali sobie należności. W ten sposób mieli przywłaszczyć ponad 30 tysięcy złotych.

Mężczyźni wypłacali sobie pieniądze za wydarzenia losowe związane z członkami rodzin związkowców bez ich wiedzy. Na przykład - z tytułu urodzin dziecka, które nigdy się nie urodziło, fikcyjnego zgonu osoby najbliższej, dopłaty do fikcyjnego wypoczynku dziecka.

Fałszowane były całe listy wypłat i pokwitowania odbioru pieniędzy. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Galeria: dzień na zdjęciach >>>

IAR, to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Atak na wrocławski Brooklyn. 33-latek zatrzymany

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2013 21:17
Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o udział w zajściu, do którego doszło przed klubem Brooklyn we Wrocławiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atak hakerski na Allegro. Policjanci zatrzymali 32-latka

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2013 17:50
Zatrzymany to 32-letni mieszkaniec Legnicy. Policjanci zabezpieczyli dwa komputery, nośniki pamięci i telefony komórkowe znalezione w jego mieszkaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Policja rozbiła grupę przestępczą kradnącą samochody

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2013 11:10
Osiem osób, podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżą samochodów oraz handlem narkotykami, zatrzymali policjanci z Wrocławia i Rawicza (Wielkopolskie).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabił i okradł właściciela lombardu. Grozi mu dożywocie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2013 14:47
Prokuratura Okręgowa w Świdnicy skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-latkowi, który w listopadzie 2012 roku zabił w Kłodzku 60-letniego właściciela lombardu.
rozwiń zwiń