X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

IX Ogólnopolski Konkurs Reportażystów "Melchiory 2013" rozstrzygnięty!

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 20:00
Zwycięzcom przyznano nagrody w trzech kategoriach: Premiera Roku, Inspiracja Roku oraz Radiowy Reportażysta Roku, a także wręczono Nagrodę Specjalną za działania na rzecz rozwoju i promocji reportażu.
Audio
  • Transmisja Gali rozstrzygnięcia IX Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów "Melchiory 2013” (Jedynka)
IX Ogólnopolski Konkurs Reportażystów Melchiory 2013 rozstrzygnięty
Foto: PR

18 maja w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku odbyła się uroczysta IX Gala Reportażystów Polskich "MELCHIORY 2013".

Najważniejszą nagrodę – tytuł Radiowego Reportażysty Roku – przyznano Jolancie Rudnik z Polskiego Radia Koszalin. Jolanta Rudnik, otrzymała statuetkę Melchiora i nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 zł "za pasję dokumentalisty i odwagę w podejmowaniu kontrowersyjnych tematów współczesnego świata".

W kategorii Inspiracja Roku jury postanowiło przyznać dwie równorzędne nagrody – Statuetki Melchiora: Markowi Millerowi za cykl reportaży pt. "Wielka Szpera" (opublikowany w Tygodniku "Angora"), czyli "opowieść o czasach, o których, jak nam się wydaje, wiemy wszystko, a o których, jak się okazuje, możemy się wciąż dowiedzieć czegoś nowego, co wykracza poza ludzką wyobraźnię", oraz Tomaszowi Wiszniewskiemu za film pt. "Metr nad ziemią" (wyprodukowany przez Fundację Głos Ewangelii) – "historię, która najpierw budzi grozę, a potem daje nadzieję i zachwyca mocą ludzkiego ducha i dobroci".

W kategorii Premiera Roku jury uhonorowało dwiema równorzędnymi nagrodami reportaże: "Dopóki jestem" Patrycji Gruszyńskiej-Ruman i Magdaleny Balcerak (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia) "za wstrząsającą, świetnie skomponowaną historię tajemniczych morderstw i indolencji organów ścigania" oraz "Podróż Kasi" Alicji Grembowicz (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia) "za opowieść o poszukiwaniu korzeni i nadanie jej wyższych poziomów znaczeniowych, skłaniających do refleksji nad tym, co najważniejsze oraz rolą państwa w życiu jednostki". Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 4 500 zł oraz statuetki Srebrnego Melchiora.

>>>Posłuchaj reportażu "Dopóki jestem"

>>>Posłuchaj reportażu "Podróż Kasi"

Dodatkowo jury przyznało w tej kategorii dwa honorowe wyróżnienia: Katarzynie Michalak i Agnieszce Czyżewskiej-Jacquemet (Polskie Radio Lublin) za reportaż "Jedno proste zdanie" –  "wzruszającą opowieść o sile miłości, której nawet śmierć nie jest w stanie przerwać", oraz Żanecie Walentyn i Michałowi Słobodzianowi (Polskie Radio Pomorza i Kujaw) "za postawienie trudnych pytań: co to znaczy być wielkim uczonym i wielkim Polakiem, wielkim człowiekiem, na przykładzie losów Jana Czochralskiego" w reportażu "Orzeł i reszka".

>>>Posłuchaj reportażu Agnieszki Czyżewskiej-Jacquemet i Katarzyny Michalak (PR Lublin) ''Jedno proste zdanie''

Nagrodą Specjalną (statuetka Melchiora) uhonorowano natomiast Agnieszkę Pacho (Tygodnik "Angora") "za propagowanie i promocję reportażu radiowego".

>>>Pierwszy stopień do Melchiora to ciekawość - rozmowa z nagrodzonymi

Jury konkursu obradowało w składzie: Irena Piłatowska-Mądry (przewodnicząca), Hanna Krall, Krystyna Melion, Anna Sekudewicz, Maciej Drygas.

Patronat nad Galą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, a patronat medialny: Pierwszy Program Polskiego Radia, PR 24, Tygodnik "Angora" i TVP INFO.

________________________________________
Celem Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów jest promowanie indywidualności autorskich i ambitnych form twórczości radiowej, a także uhonorowanie reportażystów innych mediów, których twórczość może być inspiracją dla dziennikarzy radiowych. Odwołanie w nazwie konkursu do Melchiora Wańkowicza jest przywołaniem najlepszej tradycji polskiego reportażu oraz warsztatu i stylu pracy, do którego sięgają dziennikarze uprawiający ten gatunek.

Zobacz więcej na temat: reportaż
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Codzienne życie pianisty"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 14:54
Historia niewidomego muzyka - reportaż Eweliny Karpacz-Oboładze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chwalcie łąki umajone" - reportaż Ireny Piłatowskiej i Waldemara Modestowicza

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2013 10:13
Niedziela, 19 maja 2013, godz. 21.14, Program 1. Dokument o starej, polskiej wsi już zanikającej, odchodzącej wraz z jej najstarszymi mieszkańcami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dookoła świata" - Joanna Bogusławska

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 09:00
Poniedziałek, 20 maja 2013, godz 18.15. Program 3. Dwie przyjaciółki: iberystka Justyna Minc i prawniczka Paulina Pilch zdecydowały się zrealizować swoje marzenie o podróży dookoła świata
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwszy stopień do Melchiora - ciekawość! Reportażystki radiowe o swojej pracy

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 21:05
Jak sprawić, by słuchacz poczuł zapach? Co znaczy "nastroić się na cudze fale"? Jakie emocje towarzyszą pracy reportażysty i czym w reportażu jest "dogrywka"? Opowiadają reportażystki Polskiego Radia nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie Reportażystów "MELCHIORY 2013".
rozwiń zwiń