X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Kaczyński: PiS jest alternatywą dla obecnej władzy

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2013 22:40
Prezes Prawa i Sprawiedliwości przekonywał o tym w niedzielę w Gryfinie w Zachodniopomorskiem.
Jarosław Kaczyński
Jarosław KaczyńskiFoto: wybierzpis.org.pl

Kaczyński zapowiadał m.innymi likwidację gimnazjów i wprowadzenie zakazu sprzedaży ziemi obcokrajowcom.

Polityk odwiedził w weekend cztery miejscowości na Pomorzu Zachodnim, poza Gryfinem - Police, Szczecin i Pyrzyce.

"Trzeba się rozstać z tą władzą, jest alternatywa. (...) Jeśli taka zmiana w Polsce nie nastąpi, to trzeba będzie czekać, by Polak mógł się czuć w sensie materialnym tak mocny jak Niemiec, wiele pokoleń" - mówił Jarosław Kaczyński do licznie zebranych mieszkańców Gryfina.  Jak tłumaczył, jest dla obecnego rządu alternatywa rozumiana dwojako - jako alternatywa wyborcza, oraz ta, która jest projektem społeczno-gospodarczym. "My mamy taki projekt" - zaznaczył.
Prezes PiS wskazywał na próby podejmowane przez różne inicjatywy, które, jego zdaniem, próbują uniemożliwić wprowadzenie tego projektu w życie. "Organizowanie różnych ruchów, które mają ludziom zawrócić w głowach: +PiS to tak naprawdę niewiele się różni od PO, a my tu jesteśmy np. oburzeni, my tu tak naprawdę coś zmienimy; jest jakiś kamień filozoficzny, jednomandatowe okręgi wyborcze, który wszystko zmieni+. Nie dajcie się na to nabierać" - ostrzegał zebranych, nawiązując do inicjatyw Platformy Oburzonych, która lobbuje na rzecz wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych. "Nas atakują, dlatego, że to my jesteśmy jedyną siłą, która może Polskę zmienić" - dodał.
Kaczyński mówił też o tym, że PiS będzie "bronić polskiej ziemi". "Zrobimy to, co zrobili Francuzi, nie będzie możliwości w Polsce sprzedaży ziemi obcokrajowcom. (...) Jednym aktem prawnym unieważnimy umowy dotyczące sprzedaży ziemi zwarte z ominięciem prawa" - zaznaczył, nawiązując do procederów wyprzedaży ziemi obcokrajowcom z pomocą osób podstawionych, czyli tzw. słupów.
Pytany przez zebranych o system edukacji zapowiedział likwidację gimnazjów i powrót do poprzedniego systemu ośmioklasowej szkoły podstawowej i czteroletniej średniej. W kwestii tzw. ustawy śmieciowej stwierdził, że nie ma mowy, by została ona podtrzymana.

Na pytanie dotyczące polskiej obecności w UE, prezes PiS odparł, że należy przyłączyć się do Wlk. Brytanii, która chce zracjonalizować Unię, wyeliminować przepisy, które są niepotrzebne i zmienić mechanizm jej funkcjonowania. "W tej chwili UE jest narzędziem przede wszystkim jednego państwa, czyli Niemiec. To jest sytuacja, która się musi dla Niemiec, Europy, także dla Polski źle skończyć" - dodał.
"Sytuacja hegemonii jest sytuacją chorą. Unia została stworzona po to, by jej (hegemonii) nie było. Trzeba wrócić do źródeł Unii" - przekonywał. "Wyjście z UE nie byłoby dobrym zobowiązaniem, chyba że Unia się rozleci, co jest możliwe. (...) Wtedy trzeba będzie podejmować decyzje" - odpowiadał Jarosław Kaczyński.

Zobacz galerię - dzień na zdjęciach>>>

Czytaj także

Kaczyński: brońmy kopalń i śląskich rodzin

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 20:09
Przed planowanym na koniec czerwca Kongresem PiS w Katowicach Jarosław Kaczyński zapewnił, że partia nie zapomina o Śląsku. To reakcja na niepokojące, jego zdaniem, sygnały o planach zamykania kopalń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kaczyński: z bezrobociem można wygrać

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2013 20:47
W Kowali k. Radomia prezes PiS przekonywał, że walka z bezrobociem jest łatwiejsza w mniejszych miejscowościach niż w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS przed PO. "Jaskółka, czy stała tendencja”?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 14:18
PiS triumfuje w sondażu poparcia - wynika z badania CBOS. Poseł Andrzej Biernat z zarządu PO mówi, że to badanie powinno być mobilizujące dla jego partii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejny sondaż pokazuje przewagę PiS nad PO

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 22:11
Według badania TNS dla programu Forum TVP Info, PiS może liczyć na 34 procent poparcia, Platforma Obywatelska na 32 procent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys Platformy? PiS wygrywa w sondażach!

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 07:58
Prawo i Sprawiedliwość przed Platformą Obywatelską. Na wygraną partii Jarosława Kaczyńskiego w wyborach wskazuje sondaż CBOS a także TNS dla TVP Info.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kaczyński w Szczecinie: Miller i Tusk winni upadku stoczni

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 17:03
Prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedził Szczecin, gdzie spotkał się między innymi z pracownikami zlikwidowanej Stoczni Szczecińskiej.
rozwiń zwiń