Śledczy zajmą się Nowakiem. Tusk nie komentuje

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2013 15:03
Donald Tusk na razie nie komentuje informacji o wszczęciu śledztwa w sprawie fałszywego oświadczenia majątkowego ministra transportu.
Minister transportu Sławomir Nowak
Minister transportu Sławomir Nowak Foto: PAP/Jakub Kamiński

Warszawska prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie złożenia fałszywego oświadczenia majątkowego przez ministra transportu Sławomira Nowaka. Jak poinformował Informacyjną Agencję Radiową Dariusz Ślepokura, rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej, do złożenia fałszywego oświadczenia mogło dojść „poprzez zatajenie w oświadczeniu faktu posiadania zegarka o wartości powyżej 10 tys. zł oraz faktu leasingowania samochodu marki Volvo”.

Donald Tusk całej sprawy na razie komentować nie chce. - Nie słyszałem o tym. Jak wiecie w sprawach dotyczących osób wolę poczekać na informacje - powiedział szef polskiego rządu przed rozpoczęciem unijnego szczytu w Brukseli.

Zawiadomienie do prokuratury złożył poseł Solidarnej Polski Andrzej Romanek. Zdaniem zawiadamiającego, Sławomir Nowak celowo zataił fakt posiadania zegarka oraz leasingowania samochodu. Romanek wskazał również, że Sławomir Nowak w latach 2009-2013 uzyskiwał korzyści majątkowe w postaci możliwości korzystania z usług klubu Prive, czego minister nie ujawnił w swoim oświadczeniu.

Galeria: dzień na zdjęciach >>>

IAR/aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Sławomir Nowak nie chce już 30 milionów od "Wprost"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 18:50
Sławomir Nowak zapewnia, że nie dąży do bankructwa tygodnika "Wprost", ani nie chce zamykać ust jego dziennikarzom. Dlatego wycofa wniosek o zabezpieczenie na tytule w wysokości 30 milionów złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł PiS: myślę, że premier zwolni Nowaka

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 13:00
Andrzej Adamczyk (PiS) powiedział w Jedynce, że jego partia rozważa złożenie wniosku o wotum nieufności wobec ministra Sławomira Nowaka. Sam ma nadzieję, że premier wkrótce wymieni ministra transportu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śledztwo. Prokuratura zajmie się zegarkiem ministra Nowaka

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2013 14:11
Warszawska prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie złożenia fałszywego oświadczenia majątkowego przez ministra transportu Sławomira Nowaka.
rozwiń zwiń