X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maraton filmowy o Żołnierzach Wyklętych

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2013 15:00
25 maja w warszawskiej siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich można obejrzeć 14 filmów na temat Żołnierzy Wyklętych.
Audio
  • Paweł Kołkiewicz z Solidarności Walczącej o maratonie filmowym poświęconym Żołnierzom Wyklętym (IAR)
Czerwiec 1947. Żołnierze Wyklęci antykomunistycznego podziemia. Od lewej: Henryk Wybranowski Tarzan (+ XI 1948), Edward Taraszkiewicz Żelazny (+ X 1951), Mieczysław Małecki Sokół (+ XI 1947), Stanisław Pakuła Krzewina
Czerwiec 1947. Żołnierze Wyklęci antykomunistycznego podziemia. Od lewej: Henryk Wybranowski "Tarzan" (+ XI 1948), Edward Taraszkiewicz "Żelazny" (+ X 1951), Mieczysław Małecki "Sokół" (+ XI 1947), Stanisław Pakuła "Krzewina"Foto: autor nieznany/archiwum Solidarności Walczącej/public domain/Wikipedia

W czasie drugiej wojny światowej walczyli przeciwko hitlerowcom, ale wojna nie skończyła się dla nich wraz upadkiem nazizmu. Żołnierze Wyklęci to określenie żołnierzy podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowania jej Związkowi Radzieckiemu.
W programie maratonu zatytułowanego „Jeszcze się Polska o nas upomni...” znalazły się m.in. filmy Instytutu Pamięci Narodowej, w tym obrazy: „Komendant Olech”, „Kryptonim Orzeł”, „My ogniowe dzieci” czy „Andrzej Kiszka”.
Organizator maratonu Paweł Kołkiewicz z Solidarności Walczącej tłumaczy, że impreza ma upamiętnić żołnierzy walczących ze stalinizmem. Jego zdaniem, do tej pory pamięć o tak zwanej "drugiej konspiracji" była przemilczana lub zwalczana.
Maraton odbywa się z okazji 65. rocznicy śmierci zamordowania Witolda Pileckiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują Instytut Pamięci Narodowej oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

Galeria: dzień na zdjęciach >>>

IAR/mk

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katowice: przegląd filmów "Drogi do wolności"

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2012 09:14
Dla zorganizowanych grup szkolnych, po wcześniejszej telefonicznej rezerwacji, wstęp jest wolny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gra edukacyjna IPN "ZnajZnak" trafi do szkół

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 14:58
Nowa gra edukacyjna to świąteczny prezent Instytutu Pamięci Narodowej dla polskich szkół, dzieci i młodzieży. Gra, w którą może grać cała klasa, trafi do szkół w całej Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

IPN wręczył nagrody "Kustosz Pamięci Narodowej"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2013 17:17
W środę na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono nagrody IPN "Kustosz Pamięci Narodowej". Otrzymali je: Tomasz Merta (pośmiertnie), Tadeusz Kukiz, Zdzisław Rachtan, Biblioteka Polska w Paryżu oraz Stowarzyszenie Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu.
rozwiń zwiń