X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmiany na Podkarpaciu. PiS przejęło władzę!

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 18:52
Prawo i Sprawiedliwość przejęło władze w sejmiku województwa podkarpackiego. Nowym marszałkiem został senator Władysław Ortyl.
Audio
  • Nowy marszałek na Podkarpaciu - relacja Pawła Buszko (IAR)
Władysław Ortyl
Władysław OrtylFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Wicemarszałkami województwa podkarpackiego zostali: Lucjan Kuźniar dotychczas przedstawiciel zarządu z PSL-u i Jan Burek szef sejmikowego klubu radnych PO. To ci dwaj radni zagłosowali za kandydatem opozycji - Władysławem Ortylem. Nowy marszałek otrzymał 17 głosów. Kandydat dotychczasowej sejmikowej koalicji PO-PSL-SLD Mariusz Kawa 15. Nowymi członkami zarządu zostali Tadeusz Pióro radny PiS i Bogdan Romaniuk szef sejmikowego klubu Prawicy Rzeczpospolitej. Oznacza to, że dotychczasowa koalicja sejmikowa PO-PSL-SLD będzie teraz opozycją w samorządzie Podkarpacia.

Nowy marszałek Władysław Ortyl tłumaczył, że na razie jest za wcześnie na szczegóły dotyczące tego jakie zmiany będą w Urzędzie Marszałkowskim. Nieoficjalnie mówi się, że ze swoimi stanowiskami może pożegnać się prawie 30 dyrektorów departamentów. Do tego dochodzą także stanowiska w agencjach i innych placówkach podległych marszałkowi.

Niewykluczone też, że do zmian dojdzie także w prezydium sejmiku wojewódzkiego. Teraz w czteroosobowym składzie jest przewodnicząca Teresa Kubas-Hull z Platformy Obywatelskiej i trzech wiceprzewodniczących, jeden z PSL i dwóch z SLD. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się , że te funkcje będą obsadzone przez radnych z PiS-u i Prawicy Rzeczpospolitej. Nową przewodniczącą sejmiku - dowiedziało się Radio Rzeszów - ma zostać radna Ewa Draus (za rządów PiS-u wojewoda podkarpacki).

Zobacz galerię: dzień na zdjęciach >>>

IAR/Radio Rzeszów/aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podkarpackie: marszałek województwa jednogłośnie odwołany

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 13:56
Marszałek województwa podkarpackiego Mirosław Karapyta został jednogłośnie odwołany. Za podjęciem takiej decyzji głosowało 31 radnych, jeden oddany głos był nieważny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władysław Ortyl nowym marszałkiem województwa podkarpackiego

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 15:08
Nowym marszałkiem województwa podkarpackiego został senator PiS Władysław Ortyl. Za jego kandydaturą głosowało 17 radnych. Nowy marszałek zapowiedział rewolucyjne zmiany w zarządzie województwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany na Podkarpaciu. Senator PiS za Karapytę

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 15:23
Nowym marszałkiem województwa podkarpackiego został senator PiS Władysław Ortyl. Za jego kandydaturą głosowało 17 radnych.
rozwiń zwiń