X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pogrzeb Lucjana Szołajskiego w sobotę w Skolimowie

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 21:08
Jeden z najbardziej znanych lektorów filmowych, telewizyjnych i radiowych zmarł 3 czerwca w Warszawie w wieku 82 lat.
Lucjan Szołajski lektor filmowy i telewizyjny odszedł 4 czerwca 2013 roku (kadr z materiału TVPyoutube.comwatch?v=7YdawMorD5I)
Lucjan Szołajski lektor filmowy i telewizyjny odszedł 4 czerwca 2013 roku (kadr z materiału TVP/youtube.com/watch?v=7YdawMorD5I)Foto: kadr z materiału TVP/youtube.com/watch?v=7YdawMorD5I

Wspomnienia o Lucjanie Szołajskim>>>

Msza żałobna zostanie odprawiona o 12.00 w kościele pw. Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie. Lucjan Szołajski zostanie pochowany w grobie rodzinnym na miejscowym cmentarzu.

Znany lektor przez ponad 40 lat pracy nagrał listy dialogowe do ponad 20 tysięcy filmów. Jego głosem mówili niemal wszyscy bohaterowie kina akcji, m.in. w filmach filmach : "Rambo", "Terminator2", "Uniwersalny żołnierz", "Godzilla", "Milczenie owiec". Był też narratorem wielu filmów dokumentalnych i jednym z lektorów programu "Sonda" w TVP. Czytał też listy dialogowe do emitowanego w latach 80. brazylijskiego serialu "Niewolnica Isaura", którym pasjonowała się cała Polska.

Lucjan Szołajski był jednym z niewielu lektorów, którzy nie skończyli specjalnych kursów przygotowujących do zawodu. Tłumaczył to faktem, że z natury jest słuchowcem i od dzieciństwa musiał czytać na głos, aby zapamiętać treść.

Zobacz więcej na temat: pogrzeby Polskie Radio TVP
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmarł znany lektor filmowy i telewizyjny Lucjan Szołajski

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 15:10
Charakterystyczny głos Lucjana Szołajskiego można usłyszeć w ponad 20 tys. filmów. W listopadzie lektor skończyłby 83 lata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmarł lektor Lucjan Szołajski. "Życzliwy i ciepły człowiek"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 15:14
Lucjan Szołajski miał jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów wśród lektorów. W listopadzie skończyłby 83 lata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odszedł Lucjan Szołajski

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 09:42
"Smutek w takich chwilach jest naturalną reakcją każdego człowieka. Dotyczy szczególnie najbliższych - rodziny, przyjaciół. To smutek intymny. Kiedy odchodzi człowiek powszechnie znany, ceniony, lubiany, uczucie żalu udziela się bardzo wielu ludziom. I prowokuje wspomnienia" - pisze Andrzej Krusiewicz.
rozwiń zwiń