X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ostatnia droga Lucjana Szołajskiego. "Ciepły, otwarty człowiek"

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2013 14:25
W Skolimowie pod Warszawą odbył się pogrzeb Lucjana Szołajskiego, jednego z najbardziej znanych i rozpoznawalnych lektorów telewizyjnych i radiowych.
Audio
  • Paweł Buszko o ostatniej drodze Lucjana Szołajskiego/IAR
Lucjan Szołajski lektor filmowy i telewizyjny odszedł 4 czerwca 2013 roku (kadr z materiału TVPyoutube.comwatch?v=7YdawMorD5I)
Lucjan Szołajski lektor filmowy i telewizyjny odszedł 4 czerwca 2013 roku (kadr z materiału TVP/youtube.com/watch?v=7YdawMorD5I)Foto: kadr z materiału TVP/youtube.com/watch?v=7YdawMorD5I

W ostatnią drogę odprowadzili go znajomi, rodzina i koledzy - lektorzy. Jak wspominali, Lucjan Szołajski był profesjonalistą, a jednocześnie ciepłym, oraz otwartym człowiekiem.

Jak podkreślał Jerzy Jakubowski, Lucjan Szołajski był "maszyną do czytania" - brał kilkadziesiąt stron tekstu i czytał je bezbłędnie, nie przygotowując się wcześniej. - Potrafił w czasie czytania wyłapywać i przepracowywać błędy i niezręczności językowe - wspominał zmarłego kolegę Jerzy Jakubowski.

"To był mój mistrz" - mówiła o Lucjanie Szołajskim Joanna Dukaczewska. Jak wspominała, ucząc się od niego, przez pół roku słuchała Lucjana Szołajskiego . Potem, kiedy wypowiedziała frazę "Tu Warszawa, w Programie Pierwszym Polskiego Radia" - było to dla niej ogromnym przeżyciem.

Maciej Gudowski wspominał Lucjana Szołajskiego, jako wspaniałego kolegę i nauczyciela z którym przez kilkanaście lat pracował w Polskim Radio. "Będzie go brakowało" - podkreślał.
Lucjan Szołajski przez ponad 40 lat pracy nagrał listy dialogowe do ponad 20 tysięcy filmów. Przez wiele lat był związany z Polskim Radiem. W 2005 roku został uhonorowany Medalem 80-lecia Polskiego Radia.

pp/IAR

Dzień na zdjęciach - zobacz galerię >>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmarł znany lektor filmowy i telewizyjny Lucjan Szołajski

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 15:10
Charakterystyczny głos Lucjana Szołajskiego można usłyszeć w ponad 20 tys. filmów. W listopadzie lektor skończyłby 83 lata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmarł lektor Lucjan Szołajski. "Życzliwy i ciepły człowiek"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 15:14
Lucjan Szołajski miał jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów wśród lektorów. W listopadzie skończyłby 83 lata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odszedł Lucjan Szołajski

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 09:42
"Smutek w takich chwilach jest naturalną reakcją każdego człowieka. Dotyczy szczególnie najbliższych - rodziny, przyjaciół. To smutek intymny. Kiedy odchodzi człowiek powszechnie znany, ceniony, lubiany, uczucie żalu udziela się bardzo wielu ludziom. I prowokuje wspomnienia" - pisze Andrzej Krusiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pogrzeb Lucjana Szołajskiego w sobotę w Skolimowie

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 21:08
Jeden z najbardziej znanych lektorów filmowych, telewizyjnych i radiowych zmarł 3 czerwca w Warszawie w wieku 82 lat.
rozwiń zwiń