X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Hanna Suchocka żegna się z Watykanem i papieżem Franciszkiem

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 17:06
Po 12 latach Hanna Suchocka kończy pełnić funkcję ambasadora RP przy Stolicy Apostolskiej. W poniedziałek oficjalnie pożegnała się z papieżem Franciszkiem.
Audio
  • Hanna Suchocka pożegnała się z Franciszkiem I - korespondencja Marka Lehnerta z Rzymu.
Spotkanie pożegnalne papieża Franciszka z Hanną Suchocką
Spotkanie pożegnalne papieża Franciszka z Hanną Suchocką Foto: PAP/EPA/OSSERVATORE ROMANO

Była premier Hanna Suchocka, kończąca swoją misję ambasadora RP przy Stolicy Apostolskiej, pożegnała się w poniedziałek z papieżem Franciszkiem. Funkcję tę pełniła przez 12 lat.
Wraz z nią ostatnią wizytę papieżowi złożyli ambasadorowie Brazylii i Hondurasu. Ten ostatni, Alejandro Emilio Valladares Lanza, reprezentował swój kraj w Watykanie od 1991 roku, a więc o dziesięć lat dłużej od byłej polskiej premier.

Franciszek nie wygłosił do trojga ambasadorów żadnego oficjalnego przemówienia. Tuż przed nimi przyjął nowego ambasadora Meksyku, który złożył na jego ręce listy uwierzytelniające.
Stolica Apostolska utrzymuje obecnie stosunki dyplomatyczne ze 180 państwami oraz z Unią Europejską i Zakonem Kawalerów Maltańskich. W ograniczonym stopniu utrzymuje natomiast kontakty z Organizacją Wyzwolenia Palestyny.

IAR, bk
''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowy papież i wielkie nadzieje: czy Franciszek zrewolucjonizuje Kościół?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2013 13:00
Dwa miesiące po wyborze papieża oczekiwania wobec Franciszka wciąż rosną. Coraz głośniej wyrażane są nadzieje, że następca Benedykta XVI zreformuje nie tylko Kurię Rzymską, co jest najpilniejszym zadaniem, ale także cały Kościół i zmieni mentalność hierarchii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Franciszek I: papież i Kościół też mają wady, ułomności i grzechy

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 14:29
Papież Franciszek powiedział podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie, że wady Kościoła nie mogą być powodem odchodzenia od niego wiernych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konflikt w Syrii. Papież Franciszek zabrał głos

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2013 14:43
Nowy apel Franciszka o pokój w Syrii. Papież spotkał się z przedstawicielami katolickich organizacji humanitarnych, spieszących z pomocą ludności tego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czy papież zmieni świat?" Kolejna biografia Franciszka

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 11:59
Czy w 76. roku życia uda mu się zmienić świat? – zastanawia się autorka kolejnej biografii papieża Franciszka, która ukazała się właśnie we Włoszech. Jej ostatnie stronice przedrukowuje w dzisiejszym wydaniu watykański dziennik „L’Osservatore Romano”.
rozwiń zwiń