X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Śledztwo ws. zabójstwa Milewicza umorzone

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 12:14
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie zabójstwa dziennikarzy TVP: Waldemara Milewicza i Mounira Bouamrane w Iraku w 2004 roku.
Audio
  • Renata Mazur, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga o śledztwie ws. zabójstwa Milewicza (IAR)
Waldemar Milewicz (na zdjęciu telewizyjnym z TVP1), korespondent wojenny TVP, zginął 7 maja 2004 roku w zasadzce w Iraku.
Waldemar Milewicz (na zdjęciu telewizyjnym z TVP1), korespondent wojenny TVP, zginął 7 maja 2004 roku w zasadzce w Iraku.Foto: PAP/ TOMASZ GZELL

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga Renata Mazur powiedziała, że nie udało się wykryć sprawców zabójstwa. Polscy śledczy zwracali się zarówno do strony irackiej, jak i amerykańskiej o nadesłanie dokumentacji w sprawie tego zdarzenia. Ambasada RP w Bagdadzie poinformowała, że strona iracka nie ma żadnych takich dokumentów. Strona amerykańska w ogóle nie odpowiedziała. Ponieważ minęło już 9 lat, prokurator stwierdził, że nie ma możliwości uzyskania dalszych dowodów.
7 maja 2004 Waldemar Milewicz (korespondent wojenny TVP), Mounir Bouamrane (montażysta) oraz Jerzy Ernst (operator kamery) wyruszyli oznakowanym samochodem z Bagdadu do al-Hilli. Niespełna godzinę później w okolicy miasteczka Mahmudija do auta dziennikarzy podjechał samochód z uzbrojonymi mężczyznami. Napastnicy zaczęli strzelać z broni maszynowej. Kierowca samochodu i ranny Bouamrane wyskoczyli z pojazdu, a wtedy terroryści podjechali jeszcze raz i ponownie otworzyli ogień. Ta druga seria prawdopodobnie pozbawiła życia rannego montażystę. Kule raniły także w rękę Jerzego Ernsta. Waldemar Milewicz prawdopodobnie już wówczas nie żył.
W 2006 roku w Iraku zatrzymano trzy osoby z terrorystycznej grupy "Jedność Boga i Święta Wojna". Według wywiadu wojskowego, mogły one być zamieszane w zamach na Milewicza i Bouamrane. Jednak gdy terroryści zostali przekazani lokalnym władzom, ślad po nich zaginął.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

IAR, to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Waldemar Milewicz zginął w Iraku przez przypadek?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2012 12:56
Dziennikarz prawdopodobnie zginął dlatego, że nosił takie samo imię i nazwisko jak handlarz bronią.
rozwiń zwiń