X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Obama wezwał Rosję do wydania Edwarda Snowdena

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 21:35
Były współpracownik CIA ujawnił fakt inwigilacji przez CIA, połączeń telefonicznych, także w USA, oraz serwisów społecznościowych na całym świecie.
Audio
  • Amerykanie żądaja od Rosji wydania Snowdena. Z Waszyngtonu Marek Wałkuski (IAR)
Edward Snowden na telebimie w Hongkongu Chiny
Edward Snowden na telebimie w Hongkongu ChinyFoto: EPA/JEROME FAVRE Dostawca: PAP/EPA

Biały Dom także ostro skrytykował rząd Chin za to, że pozwolił wyjechać Snowdenowi z Hong Kongu.

Władze USA nie kryją frustracji z powodu wyjazdu Edwarda Snowdena z Hong Kongu, mimo amerykańskiego wniosku o jego tymczasowe aresztowanie. Rzecznik Białego Domu Jay Carney obarcza odpowiedzialnością władze Chin. „To był celowy wybór rządu tego kraju by uwolnić uciekiniera mimo prawomocnego nakazu aresztowania. Ta decyzja bez wątpienia będzie miała negatywny wpływ na relacje amerykańsko - chińskie” - oświadczył Carney. Rzecznik Białego Domu powiedział, że amerykańskie władze oczekują od Rosji wydania Edwarda Snowdena. „Współpracujemy z Rosją w dziedzinie walki z przestępczością. W przeszłości wydawaliśmy przestępców do Rosji więc teraz oczekujemy wydania pana Snowdena do Stanów Zjednoczonych” - utrzymuje rzecznik.
Carney dał do zrozumienia, że problem polega nie tylko na tym co Edward Snowden już ujawnił opinii publicznej. Waszyngton obawia się, że ten 29-latek jest w posiadaniu wielu innych amerykańskich tajemnic państwowych, które może przekazać służbom specjalnym innych krajów.

Amerykanin miał przylecieć do Moskwy w niedzielę. Podobno wsiadł na pokład samolotu w Hongkongu, ale na lotnisku Szeremietiewo nikt go nie widział. Rosja oficjalnie twierdzi, że Edward Snowden nie przekraczał jej granic. Może to być prawdą, jeśli przyjąć że były współpracownik CIA przebywał cały czas w strefie tranzytowej czekając na lot do Hawany. Jednak tu ślad się urywa. Snowden nie wsiadł do samolotu lecącego na Kubę. Nie wiadomo gdzie jest teraz. Rosyjscy dziennikarze snują przypuszczenia, że mógł zostać wywieziony z lotniska przez dyplomatów Ekwadoru. Państwo to zgodziło się udzielić mu schronienia. Mógł też w przebraniu pilota wejść na pokład samolotu lecącego do Hawany.

Snowden ujawnił dwa programy inwigilacji prowadzone przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego. Dzięki jego informacjom, gazety m.in. "The Guardian" napisały, że agencja gromadzi bilingi Amerykanów i śledzi obcokrajowców w internecie. Informacje dostarczały amerykańskiemu rządowi także Google, Twitter i Facebook, czemu te koncerny zaprzeczają.

O Edwardzie Snowdenie i PRISM - tu zobacz więcej>>>

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Snowden może wystąpić o azyl w Rosji. Moskwa zaprasza dekonspiratora PRISM

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2013 21:55
Nie wiadomo czy Edward Snowden, który ujawnił ściśle tajne informacje na temat programu PRISM, prosił o azyl w Rosji, ale Moskwa deklaruje, że rozpatrzy taką prośbę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa Edwarda Snowdena. USA krytykują Rosję

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 11:36
Waszyngton krytykuje Moskwę za nieokazanie pomocy przy zatrzymaniu Edwarda Snowdena, który w poniedziałek odleci z Moskwy do Hawany. Wśród możliwych portów docelowych wymienia się Wenezuelę i Ekwador. Kreml oficjalnie twierdzi, że nie zna planów byłego agenta CIA, ale gdyby ten złożył wniosek o azyl politycznym, Rosjanie byliby gotowi go rozpatrzyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa Snowdena. Już 100 tys. podpisów pod petycją ws. ułaskawienia

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 18:00
Pod petycją zwracającą się do Baracka Obamy o ułaskawienie Edwarda Snowdena, który ujawnił supertajny amerykański program inwigilacji elektronicznej, podpisało się już ponad 100 tys. osób - informuje Associated Press.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja: Snowden oszukał służby i dziennikarzy?

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 21:23
Były agent CIA poszukiwany za ujawnienie tajemnic państwowych i szpiegostwo przepadł bez wieści. Edwarda Snowdena poszukują zarówno dziennikarze, jak i amerykański wywiad.
rozwiń zwiń