X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ruch Palikota coraz mniej liczny. Piotr Chmielowski wykluczony

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2013 15:42
"Nieustanne kwestionowanie podstaw programowych Ruchu Palikota" to powód wykluczenia posła z klubu parlamentarnego.
Poseł Piotr Sylwester Chmielowski
Poseł Piotr Sylwester ChmielowskiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Decyzja o wykluczeniu Piotra Chmielowskiego z Ruchu Palikota zapadła w niedzielę. Poinformował o niej rzecznik partii Andrzej Rozenek.
Wśród przyczyn wykluczenia Chmielowskiego z klubu RP Rozenek wymienił "trwałą niezdolność do współpracy i nieumiejętność podporządkowania się dyscyplinie klubowej".

Decyzja zapadła zdecydowaną większością głosów. Przeciw wykluczeniu Chmielowskiego głosowały dwie osoby, dwie się wstrzymały.
Chmielowski powiedział w niedzielę, że nigdy nie zakwestionował podstaw programowych Ruchu Palikota. - Odbieram tę decyzję o moim wykluczeniu, jako wynik braku chęci do rozmowy, czyli możliwości wyartykułowania swoich przemyśleń, potrzeb i działań. Zabrakło tak naprawdę rozmowy - powiedział poseł.
Zaznaczył, że przyjął wynik głosowania na niedzielnym posiedzeniu klubu RP z dużym zdziwieniem. Chmielowski zostanie posłem niezrzeszonym.
Podkreślił, że "nigdy nie miał jakichkolwiek planów wstępowania do innej formacji politycznej niż Ruch Palikota". - Nic też nie słyszałem, abym został wykluczony także z partii, bardzo bym się zdziwił - dodał Chmielowski.
W piątek Chmielowski został zawieszony w prawach członka klubu RP - było to pokłosie artykułu prasowego, w którym zasugerowano, że w klubie doszło do rozłamu, a Chmielowski - w imieniu grupy niezadowolonej ze sposobu funkcjonowania partii - chce stawiać liderowi RP Januszowi Palikotowi warunki. Wśród nich miała być zmiana członków prezydium partii oraz rozwiązanie coraz gorszej sytuacji w regionach.
Chmielowski zaprzeczył tym informacjom. Jak mówił, chciał porozmawiać z Januszem Palikotem o kondycji partii, ale do takiego spotkania nie doszło.

Po wykluczeniu Chmielowskiego, Ruch Palikota ma w Sejmie 36 posłów. Na początku kadencji, do klubu RP przyszło trzech posłów: Sławomir Kopyciński, Witold Klepacz (obaj z SLD) oraz Łukasz Gibała (PO).
W trakcie kadencji z klubu odeszło pięć osób: Adam Kępiński (wstąpił do klubu SLD), Dariusz Dziadzio, Bartłomiej Bodio, Artur Bramora, Halina Szymiec-Raczyńska (wszyscy koło poselskie Inicjatywa Dialogu). Oprócz Chmielowskiego, z klubu RP wykluczona została - w lutym - wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka (obecnie posłanka niezrzeszona).

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

PAP, bk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Palikot ukarany naganą. "Będę zwalczać k... polityczne"

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2013 15:29
- Poseł, który dostaje najwięcej nagan z komisji etyki jest najbardziej wartościowym posłem - skomentował decyzję komisji etyki poselskiej Janusz Palikot.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halina Szymiec-Raczyńska odeszła z klubu Ruchu Palikota

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 21:48
Szymiec-Raczyńska powiedziała, w RP przeszkadzała jej "gonitwa za obecnością w mediach". Jestem zdziwiony tą decyzją - komentuje Janusz Palikot.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odeszli od Palikota, zakładają w Sejmie nowe koło

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2013 16:28
Posłowie Bartłomiej Bodio, Artur Bramora i Halina Szymiec-Raczyńska, którzy opuścili klub poselski Ruchu Palikota, założyli koło poselskie "Inicjatywa dialogu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Dziadzio odszedł z klubu Ruchu Palikota

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2013 18:38
Poseł Dariusz Dziadzio poinformował, że odchodzi z klubu Ruchu Palikota m.in. z powodu "braku spójności programowej" i przystępuje do koła poselskiego Inicjatywa Dialogu.
rozwiń zwiń