X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Papież nie chce limuzyn. Jeździ średniolitrażowym autem

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2013 10:17
Na niedzielne spotkanie z wiernymi w letniej rezydencji Castel Gandolfo papież Franciszek, ku zdziwieniu zgromadzonych, przyjechał popularnym średniolitrażowym samochodem.
Papież Franciszek przybył do Castel Gandolfo, by poprowadzić tam modlitwę Anioł Pański
Papież Franciszek przybył do Castel Gandolfo, by poprowadzić tam modlitwę Anioł PańskiFoto: PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Franciszek od początku pontyfikatu nie wsiadł jeszcze do czarnej, przeznaczonej tylko dla niego limuzyny ze specjalną rejestracją Państwa Watykańskiego Scv1.

Po Watykanie i na dłuższe trasy wybiera znacznie mniejsze i skromniejsze samochody.

Niedawno, jak ujawnił watykanista "Corriere della Sera" Luigi Accattoli, papież poszedł nieoczekiwanie zwiedzić park samochodowy Watykanu. Postanowił osobiście sprawdzić, jakimi autami jeżdżą jego współpracownicy, hierarchowie z Kurii Rzymskiej. W parku tym stoi 10 luksusowych limuzyn dla papieża, podarowanych przez koncerny motoryzacyjne oraz 50 aut do dyspozycji hierarchów i pracowników gubernatoratu Państwa Watykańskiego.
Accattoli wyraził przekonanie, że watykańscy dostojnicy i dyplomaci także zrezygnują z eleganckich, drogich samochodów, skoro papież nie chce z nich korzystać. Nie przyniesie to zdaniem nestora włoskich watykanistów wielkich oszczędności za Spiżową Bramą, ale będzie to na pewno zasadnicza zmiana wizerunku.
Przypomina się, że na początku lipca podczas spotkania z seminarzystami Franciszek wyznał, że "boli go" widok księdza lub zakonnicy w najnowszym modelu samochodu.
- Wybierzcie skromniejsze auto - mówił wtedy do przyszłych księży. - Kiedy wybierzecie jakiś okazały samochód, pomyślcie o dzieciach, które umierają z głodu. Tylko o tym - poprosił Franciszek.

''PAP, bk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pierwsza encyklika papieża Franciszka. Dokończył dzieło Benedykta XVI

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 07:06
W rekordowo szybkim czasie papież Franciszek publikuje swoją pierwszą encyklikę. Dokument ukaże się po zaledwie czterech miesiącach pontyfikatu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież wzywa do odnowy struktur Kościoła. "Nie wlewać nowego wina do starych bukłaków”

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2013 17:40
Franciszek po raz kolejny wzywa do odnowy struktur Kościoła. Mówił o tym w kazaniu podczas ostatniej publicznej mszy porannej w Domu św. Marty, przed wakacyjną przerwą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Druga wizyta papieża Franciszka w Castel Gandolfo

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2013 09:17
Papież odwiedzi letnią rezydencję tylko na kilka godzin. Wczesnym popołudniem wróci do Watykanu
rozwiń zwiń