X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kościół łamie prawo? GIODO rusza na kontrole

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 13:16
Inspektorzy danych osobowych wchodzą do kościołów. Mają sprawdzać czy dane tych, którzy opuścili ich szeregi, są nadal przetwarzane.
Audio
  • GIODO: Mam nadzieję, że żaden z istniejących w Polsce kościołów i związków wyznaniowych nie odmówi współpracy (Sygnały dnia/Jedynka)
Kościół łamie prawo? GIODO rusza na kontrole
Foto: sxc.hu/cc

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych Wojciech Wiewiórowski mówił w radiowej Jedynce, że to reakcja na skargi takich osób. Wiele z nich twierdziło, że po wystąpieniu kościoły ciągle przetwarzały ich dane - trafiały one do ksiąg parafialnych lub na strony internetowe parafii. Tymczasem ustawa daje prawo do ich aktualizacji, a więc także do tego, by odmówić pozwolenia na dalsze ich wykorzystywanie. Kościoły i związki wyznaniowe różnie reagują na prośbę dawnych parafian o zastrzeżenie ich danych osobowych. Niektóre wpisują stosowną adnotację na wniosek byłych wiernych, a inne wymagają przeprowadzenia oficjalnego procesu apostazji.

GIODO - będzie międzynarodowa konwencja o ochronie danych osobowych po PRISM? - posłuchaj rozmowy z "Sygnałów dnia" >>>

Wojciech Wiewiórowski mówił w "Sygnałach dnia”, że największym problemem jest ustalenie kiedy dana osoba występuje z Kościoła, a tym samym - od którego momentu życia jej dane nie powinny być przetwarzane. GIODO ma nadzieję, że kościoły wpuszczą inspektorów danych osobowych. Jeśli tego nie zrobią, złamią prawo - mówił Wiewiórowski.

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach >>>

IAR/aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Służby chcą kontroli. Telefony tylko na dowód?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 08:30
- Rozumiem służby specjalne, które nie są w stanie stwierdzić, kto jest posiadaczem danego telefonu - mówił w radiowej Jedynce Wojciech Rafał Wiewiórowski, GIODO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak chronić nasze wrażliwe dane osobowe

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 15:06
W ramach Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych odbyła się konferencja "Dane osobowe w ochronie zdrowia i w badaniach klinicznych - powiedział w PR24 Wojciech Rafał Wiewiórowski, Główny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GIODO - będzie międzynarodowa konwencja o ochronie danych osobowych po PRISM?

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 09:19
- Rada Europy próbuje promować swoją konwencję, Konwencję 108 Rady Europy, istniejącą już od kilkudziesięciu lat jako standard, który powinien być przyjmowany nie tylko w Europie, ale też poza Europą - powiedział Wojciech Rafał Wiewiórowski (GIODO).
rozwiń zwiń