Royal baby. Księżna Kate i książę William pokazali dziecko [zdjęcia]

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 23:17
Brytyjska para książęca pokazała się po raz pierwszy publicznie od informacji o narodzinach ich pierwszego potomka. Szczęśliwi rodzice wyszli przed szpital z synem.
Audio
  • Księżna Kate i książę William pokazali dziecko. Relacja Grzegorza Drymera z Londynu (IAR)
Royal baby. Księżna Kate, książę William i ich syn
Royal baby. Księżna Kate, książę William i ich synFoto: PAP/EPA/TAL COHEN

Podczas krótkiej wymiany zdań między księżną Kate, księciem Williamem a zgromadzonymi przed szpitalem St Mary's dziennikarzami, ojciec dziecka przyznał, że wraz z małżonką jeszcze nie zdecydowali, jak chłopiec dostanie na imię.
Księżna Kate powiedziała dziennikarzom, że jest to wyjątkowa chwila dla niej i Williama oraz że każda rodzina doskonale rozumie, co oboje przeżywają. Książę William, trzymając syna na rękach, powiedział: "Przypomina Kate, i całe szczęście. Ma jej usta".

Dziecko Kate i Williama - czytaj więcej
Para książęca opuściła we wtorek wieczorem londyński szpital. Według wydanego wcześniej oficjalnego komunikatu "księżna, książę i ich syn udadzą się do Pałacu Kensington", ich londyńskiej rezydencji.

Wcześniej wnuka odwiedzili w szpitalu rodzice Kate, Michael i Carole Middletonowie, a następnie ojciec Williama, następca tronu książę Karol, z małżonką Camillą.

31-letnia księżna Cambridge urodziła syna w poniedziałek o godz. 16.24 lokalnego czasu (godz. 17.24 polskiego czasu). Noworodek ważył ok. 3,8 kg. Książę William był obecny podczas porodu. Chłopiec, którego imię nie zostało jeszcze ogłoszone, ale który już ma tytuł księcia Cambridge, będzie trzeci w linii sukcesji po swoim dziadku, księciu Karolu, i ojcu.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
PAP, IAR, kk

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dziecko Kate i Williama. Para książęca dziękuje personelowi szpitala

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 20:15
"Chcielibyśmy podziękować personelowi skrzydła Lindo w St Mary's i całemu szpitalowi za wielką troskę, którą nasza trójka została otoczona" - napisali księżna Kate i książę William w komunikacie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziecko Kate i Williama. Prezydenci ślą życzenia i prezenty

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 15:13
Gratulacje brytyjskiej parze książęcej złożył między innymi prezydent USA Barack Obama oraz prezydenci Francji i Rosji - Francois Hollande i Władimir Putin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziecko Kate i Williama. Salwy armatnie na cześć małego księcia

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 16:43
By uczcić narodziny księcia Cambridge, pierwszego dziecka księcia Williama i księżnej Kate, we wtorek w dwóch miejscach w Londynie oddano honorowe salwy z armat pamiętających pierwszą wojnę światową.
rozwiń zwiń