MSZ: Nie ma stuprocentowych dowodów, że fotograf Marcin Suder został porwany

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2013 16:01
Jak podkreślił Marcin Bosacki, rzecznik MSZ, specjalny zespół bada sprawę prawdopodobnego porwania polskiego fotoreportera w Syrii.
Audio
  • Marcin Bosacki, rzecznik MSZ: jesteśmy w kontakcie z władzami w Syrii (IAR)
Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Marcin Bosacki podczas konferencji nt. działań MSZ w związku z informacjami o uprowadzeniu w Syrii polskiego fotoreportera Marcina Sudera
Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Marcin Bosacki podczas konferencji nt. działań MSZ w związku z informacjami o uprowadzeniu w Syrii polskiego fotoreportera Marcina SuderaFoto: PAP/Radek Pietruszka

Rzecznik resortu dyplomacji Marcin Bosacki podkreślił, że MSZ traktuje porwanie fotografa Marcina Sudera jako najbardziej prawdopodobną hipotezę. - Nie mamy jednak stuprocentowych dowodów, to są doniesienia medialne i od świadków, którzy jednak są niezweryfikowani przez MSZ - powiedział Marcin Bosacki.
Rzecznik nie chciał potwierdzić czy doszło do porwania Marcina Sudera. Bosacki zapewnił, że celem zespołu jest ustalenie faktów na temat losów polskiego fotoreportera. Sytuacja jest delikatna i będziemy przekazywać informacje, których będziemy pewni - zaznaczył rzecznik MSZ.
Według doniesień medialnych, do uprowadzenia polskiego fotoreportera doszło w środę na północy Syrii. Polak miał zostać porwany z lokalnego centrum prasowego przez około 15 zamaskowanych napastników.

Czytaj artykuł: Kim jest Marcin Suder?

Galeria: dzień na zdjęciach >>>

IAR, bk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Reuters: polski fotoreporter Marcin Suder został porwany w Syrii

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 18:20
O uprowadzeniu polskiego dziennikarza Marcina Sudera reporter agencji Reuters dowiedział się od działaczy syryjskiej opozycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski fotoreporter Marcin Suder porwany w Syrii. MSZ bada sprawę

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 23:59
Marcin Suder - wg agencji Reuters - miał zostać porwany z biura opozycji w mieście Saraqeb w opanowanej przez rebeliantów prowincji Idlib, na północnym zachodzie Syrii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Suder porwany. Agencja fotograficzna próbuje nawiązać kontakt

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 18:44
Agencja, z którą współpracuje porwany w Syrii fotoreporter Marcin Suder nie wyklucza, że uda jej się nawiązać z nim kontakt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski fotograf porwany. Specjalny zespół MSZ

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 22:24
Zespół ws. porwania Marcina Sudera w Syrii powołał minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski - poinformował rzecznik MSZ Marcin Bosacki.
rozwiń zwiń