X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Papież Franciszek napisał list do muzułmanów

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 17:24
List jest osobistym przesłaniem do wyznawców islamu. Wzywa muzułmanów i chrześcijan do "wzajemnego szacunku poprzez edukację" i "unikania nieuzasadnionej lub oszczerczej krytyki".
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: PAP/EPA/CLAUDIO PERI

"W tym roku postanowiłem osobiście podpisać tradycyjne przesłanie (na Id al-Fitr, Święto Zakończenia Postu, czyli zakończenie ramadanu) jako wyraz szacunku i przyjaźni dla wszystkich muzułmanów, a zwłaszcza ich przywódców religijnych" - napisał papież.

W przesłaniu skierowanym "do muzułmanów na całym świecie" Franciszek nazywa ich "drogimi przyjaciółmi" i wzywa do "poniechania nieuzasadnionej lub oszczerczej krytyki" obu religii. Podkreśla w nim, że swoje imię przyjął po św. Franciszku, piewcy uniwersalnego braterstwa.

"Jesteśmy wezwani do szacunku dla każdego człowieka, a przede wszystkim dla jego życia, nietykalności fizycznej, godności i wynikających z tego praw, dla jego reputacji, dziedzictwa, tożsamości etnicznej i kulturowej, jego idei i wyborów politycznych. I dlatego wezwani jesteśmy, aby myśleć, mówić i pisać w sposób przyjazny dla drugiego, nie tylko w jego obecności, ale zawsze i wszędzie, unikając nieuzasadnionej lub oszczerczej krytyki" - podkreślił papież.

W stosunkach między chrześcijanami a muzułmanami "jesteśmy wzywani do szacunku dla religii drugiej strony, jej nauki, jej symboli i wartości. Właśnie dlatego zachowuje się szczególny szacunek dla przywódców religijnych i miejsc kultu" - napisał Franciszek, dodając, że ogromnie bolesne są "nieustanne ataki przeciwko jednej czy drugiej stronie".

Dla zachowania tego podstawowego szacunku ważną rolę odgrywają "rodzina, szkoła, edukacja religijna i wszelkie formy komunikacji medialnej" - przypomniał papież.

Co roku Papieska Rada do spraw Dialogu Międzyreligijnego wystosowuje przesłanie do muzułmanów. W 1991 r., podobnie jak obecnie Franciszek, podpisał je osobiście Jan Paweł II.

Papież Franciszek na Światowych Dniach Młodzieży>>> .

mc

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. 3 miliony osób czuwały z papieżem na plaży

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2013 07:55
„Budujcie lepszy świat” - mówił papież do młodzieży podczas nocnego czuwania na słynnej plaży Copacabana w Rio de Janeiro. W niedzielę kończą się Światowe Dni Młodzieży
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym się różni Franciszek od poprzednich papieży?

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2013 19:32
Podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro, papież podkreślał, m.innymi, jak ważne jest tworzenie więzi. "Jezus nie powołał apostołów do życia w izolacji, ale powołał ich, aby tworzyli wspólnotę." Uwagę Polaków zwróciła zapowiedź kolejnego spotkania młodych w 2016 roku w Krakowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komentatorzy: papież skrytykował każde lobby, nie tylko homoseksualne

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2013 10:26
– Papież nie zmienia nauczania Kościoła – mówiła Dorota Łosiewicz, odnosząc się do wypowiedzi Franciszka na temat osób homoseksualnych. – Wysyła jednak sygnał, że nie zamierza ich piętnować – odpowiadał Maciej Gdula.
rozwiń zwiń