X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Internet na Kubie. Trudno dostępny i bardzo drogi

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 12:36
Chociaż w czerwcu komunistyczny rząd otworzył 118 ośrodków dostępu do sieci, to Kuba nadal pozostaje na półkuli zachodniej krajem, w którym o dostęp do internetu jest najtrudniej.
Pracownia komputerowa na uniwersytecie w Hawanie, jedno z najważniejszych centrów komputerowych w kraju
Pracownia komputerowa na uniwersytecie w Hawanie, jedno z najważniejszych centrów komputerowych w kraju Foto: wikipedia commons/użytkownik Kjgomez

W państwowych ośrodkach dostępne są portale społecznościowe, zagraniczne portale informacyjne, a nawet blogi niektórych kubańskich dysydentów. Niektóre portale są jednak przez państwowych cenzorów blokowane, a kubański internauta, zanim zajrzy do sieci, musi podpisać zobowiązanie, że nie zaangażuje się online w żadne działania, które szkodziłyby "gospodarce, suwerenności i bezpieczeństwu narodowemu" Kuby.

W 118 państwowych ośrodkach, otwartych w czerwcu, jest łączne 419 komputerów – informuje CNN. Oficjalne dane kubańskie mówią, że w tym 11-milionowym kraju ok. 1000 osób korzysta dziennie z internetu. Podobno od przyszłego roku sytuacja ma się poprawić, m.in. dzięki mobilnemu dostępowi do sieci.

Godzina surfowania w państwowym ośrodku internetowym kosztuje w przeliczeniu 4,5 dolara amerykańskiego – informuje CNN. Zanim takie ośrodki powstały, niektórzy Kubańczycy próbowali sobie radzić, korzystając z dostępu do sieci, oferowanego zagranicznym turystom w hotelach. Tam godzina surfowania kosztuje jednak 8 dolarów.

Trzeba pamiętać, że pracownik sektora państwowego na Kubie zarabia przeciętnie równowartość zaledwie 20 USD miesięcznie. Ludzie oszczędzają jednak, żeby wejść do internetu choćby dwa razy w miesiącu, zaktualizować swój status na Facebooku, wysłać i odebrać maile. Niektórzy proszą o przysługę znajomych, którzy mają dostęp do internetu w pracy, do rzadkości nie należy proszenie zagranicznych turystów o wysłanie spoza Kuby maili zapisanych na pamięciach USB.

Miliony Kubańczyków wciąż nie mają szans na korzystanie z internetu. Dostęp we własnych mieszkaniach – przez powolne modemy telefoniczne – mają tylko nieliczni, m.in. lekarze, dziennikarze, naukowcy i artyści.

PAP/mk

''

Zobacz więcej na temat: internet Kuba technologie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Blogerka uwolniona, ale Farinas za kratami

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2012 09:50
Znana blogerka Yoani Sanchez napisala na Twitterze, że po kilku godzinach wypuszczono ją z aresztu w Hawanie. Nadal przebywa tam jednak kubański opozycjonista, laureat nagrody im. Sacharowa, Guillermo Farinas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lajki" kasy nie dają

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2012 17:36
Facebook z dnia na dzień robi się bardziej komercyjny, obrasta w reklamy, ale nieinwazyjne. Firmy walczą o rzesze fanów i "lajki", tymczasem to niewiele daje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Keyboard idzie pod młotek jeszcze raz!

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 18:56
Podczas ubiegłotygodniowej aukcji w Trojce na rzecz budowy studni w Sudanie Południowym i w Somalii dwie licytujące osoby zachowały się nieuczciwie. Prowadzący - Marcin Łukawski i Marek Wałkuski - nie dokończyli tej licytacji.
rozwiń zwiń