X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gorąco na linii Wielka Brytania - Hiszpania. Poszło o Gibraltar

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2013 15:41
Hiszpania nie zrezygnuje z kontroli na przejściach granicznych z Gibraltarem - oświadczyło MSZ tego kraju w reakcji na zapowiedź Wielkiej Brytanii podjęcia działań prawnych wobec Madrytu.
Korki spowodowane przez wprowadzenie kontroli na przejściach granicznych z Gibraltarem
Korki spowodowane przez wprowadzenie kontroli na przejściach granicznych z GibraltaremFoto: PAP/EPA/A. CARRASCO

Napięcie wokół Gibraltaru wzrosło pod koniec lipca, gdy z gibraltarskich statków zrzucono do morza głazy w celu utworzenia sztucznej rafy jako siedliska dla ryb. Hiszpania twierdzi, że rafa utrudni połowy jej rybakom.

Krótko potem hiszpańska straż wprowadziła rygorystyczne kontrole graniczne, a rząd w Madrycie zagroził nałożeniem opłaty 50 euro dla osób wjeżdżających na terytorium Gibraltaru lub opuszczających je, a także zamknięciem hiszpańskiej przestrzeni powietrznej dla lecących na Gibraltar samolotów.
Rzecznik premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona oświadczył, że rząd w Londynie uważa, iż działania Hiszpanii wobec Gibraltaru są "umotywowane politycznie, absolutnie nieproporcjonalne" i Hiszpania powinna je powstrzymać.
Hiszpański MSZ reagując na wypowiedzi Londynu, podkreślił, że z kontroli na przejściach granicznych z Gibraltarem nie zrezygnuje. - Te kroki, nasze kontrole, są legalne i proporcjonalne. Jesteśmy zobowiązani je przeprowadzać ze względu na Schengen, nie zrezygnujemy z nich - powiedział rzecznik ministerstwa. Madryt grozi wciągnięciem w spór Organizacji Narodów Zjednoczonych i Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze.
Gibraltar ma powierzchnię 6,5 km kw. Jest jednym z 14 zamorskich terytoriów Korony brytyjskiej. Jest położony strategicznie u styku Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego. Brytyjczycy zajęli to terytorium podczas wojny o sukcesję hiszpańską (uprzednio było częścią królestwa Kastylii) i usankcjonowali zdobycz w pokoju utrechckim w 1713 roku. W referendum z 2002 roku Gibraltarczycy odrzucili plan ówczesnego szefa brytyjskiego MSZ Jacka Strawa zakładający podział zwierzchności między Wielką Brytanią i Hiszpanią.
Hiszpania kwestionuje brytyjską suwerenność nad Gibraltarem, gdzie mieszka 30 tys. ludzi, a w gospodarce dominuje działalność zarejestrowanych tam banków i firm hazardu internetowego oraz turystyka.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
IAR, PAP, kk

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W. Brytania odtajnia: Falklandy, inwazja na Gibraltar

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2012 14:35
Brytyjskie archiwum państwowe odtajniło serię dokumentów na temat Wojny Falklandzkiej sprzed 30 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strzał przy Gibraltarze. Brytyjskie MSZ protestuje

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2013 08:15
Hiszpański żandarm oddał strzał z łodzi patrolowej, która wpłynęła na wody Gibraltaru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obserwatorzy UE na granicy Hiszpanii z Gibraltarem?

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2013 10:38
Komisja Europejska nie wyklucza wysłania obserwatorów na granicę Hiszpanii z Gibraltarem. O nowym obliczu starego sporu o Wielkiej Brytanii z Hiszpanią o Gibraltar będziemy mówić w "Komentarzu europejskim"
rozwiń zwiń