X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Abp Hoser odrzucił odwołanie księdza Lemańskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2013 18:16
"Czas na zwrócenie się do watykańskiej Kongregacji do spraw Duchowieństwa" - napisał na swoim blogu ksiądz Wojciech Lemański.
Audio
  • Ksiądz Wojciech Lemański o decyzji arcybiskupa Henryka Hosera (IAR)
Abp Hoser odrzucił odwołanie księdza Lemańskiego
Foto: sxc.hu/cc

To właśnie odwołany proboszcz z Jasienicy, ksiądz Wojciech Lemański upublicznił odpowiedź arcybiskupa. Duchowny na swoim blogu opublikował list, który dostał od metropolity. Kuria diecezji warszawsko-praskiej nie komentuje decyzji. Duchowni argumentują, że jest to wewnętrzna korespondencja i ksiądz Lemański nie powinien jej upubliczniać.

Spór księdza Lemańskiego z Kurią - czytaj więcej
Na początku czerwca arcybiskup Henryk Hoser odwołał księdza Wojciecha Lemańskiego z funkcji proboszcza parafii w Jasienicy. Hierarcha uzasadniał, że postępowanie księdza przynosi wspólnocie Kościoła poważną szkodę i wprowadza zamęt wśród wiernych. W jego ocenie wypowiedzi księdza Lemańskiego były sprzeczne z nauczaniem Kościoła w sprawach bioetyki. Teraz arcybiskup podtrzymał swoją opinię.
Proboszcz z Jasienicy na swoim blogu krytykował kościelnych hierarchów - w tym przełożonego arcybiskupa Hosera - m.in. za dokument bioetyczny episkopatu, przeciwstawiający się: in vitro, aborcji, eutanazji, środkom wczesnoporonnym i antykoncepcji jako zagrożeniom dla człowieka.
Według księdza Lemańskiego działania Hosera przeciw niemu rozpoczęły się, gdy ten podczas rozmowy zapytał go, czy jest obrzezany i czy należy do narodu żydowskiego. Za takie pytanie Lemański domagał się od arcybiskupa przeprosin.
W oświadczeniu kuria napisała, że "imputowanie księdzu arcybiskupowi, że miałby dopytywać księdza Lemańskiego o znak obrzezania i o przynależność do narodu żydowskiego jest bezsensowne z powodu braku motywów i celu". "Byłoby to absurdalne również w świetle danych osobowych Lemańskiego będących w posiadaniu kurii biskupiej (dokumenty chrztu, bierzmowania, życiorys)" - napisano.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
IAR, PAP, kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ksiądz Lemański odchodzi z parafii. Koniec sporu w Jasienicy?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2013 12:00
Administrator parafii w Jasienicy ks. Grzegorz Chojnicki, którego wyznaczył ordynariusz warszawsko-praski abp Henryk Hoser, został oficjalnie przedstawiony parafianom podczas niedzielnej mszy św.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ksiądz Lemański zakładnikiem mediów? Oświadczenie Kurii

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 10:35
Stał się dobrowolnym zakładnikiem mediów i wyrządził wielką szkodę Kościołowi. Tak o księdzu Lemańskim pisze Kuria Warszawsko-Praska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa księdza Lemańskiego: spektakl gorszący chrześcijan

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 13:57
- Wszyscy w Kościele składamy śluby posłuszeństwa. Ale zawsze mnie uczono, że posłuszeństwo nie może łamać sumienia - mówi w rozmowie z "Newsweekiem" ojciec Maciej Biskup, przeor klasztoru Dominikanów w Szczecinie.
rozwiń zwiń