Legendarny Black Hawk na Air Show w Radomiu

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2013 19:00
Co najmniej 180 tys. widzów oglądało zakończone w niedzielę wieczorem dwudniowe międzynarodowe pokazy lotnicze Air Show 2013 w Radomiu.
Audio
Black Hawk podczas Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2013 w Radomiu.
Black Hawk podczas Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2013 w Radomiu.Foto: PAP/Michał Walczak

Na tegorocznym Air Show na ziemi i w powietrzu zaprezentowało się ponad 200 statków powietrznych z 20 państw. Widzom i organizatorom przez dwa dni sprzyjała słoneczna pogoda. Pokazy przebiegły bez zakłóceń.

Air Show Radom: zobacz zdjęcia z pokazów >>>

Na tegorocznej imprezie - co podkreślali organizatorzy - licznie reprezentowane były śmigłowce. Widowiskowo zaprezentowali się Holendrzy na AH-64 Apache - jednym z niewielu śmigłowców, które wykonują beczki i pętle. W powietrzu pokazały się też trzy typy walczące w przetargu na 70 maszyn dla polskich sił zbrojnych: AgustaWestland AW149, Eurocopter EC 725 Caracal i Sikorsky S-70i Black Hawk.

Black Hawk zaprezentował się i w powietrzu, i na ziemi - na wystawie statycznej.Ten śmigłowiec to prawdziwa legenda. Brał udział w misjach w Czadzie, Iraku i w Afganistanie. Piloci twierdzą, że jest skrzyżowaniem mercedesa z hummerem. Komfortowy i niezawodny. Jak mówi pilot Wojciech Romańczuk, tam, gdzie służą Amerykanie, służą i Black Hawki, bo sprawdzają się w ekstremalnych warunkach.

W sobotę Radom Air Show odwiedził prezydent.

Polska armia zamierza kupić śmigłowce wielozadaniowe. Stąd podczas tegorocznych pokazów liczna reprezentacja takich statków powietrznych. Jest ich na Air Show w Radomiu ponad 30.

Radomskie Air Show to największa impreza lotnicza w Polsce. Na ziemi i w powietrzu w tym roku prezentuje się w sumie ponad 200 statków powietrznych z 20 państw. W tym roku na Air Show debiutują lotnicy z Rumunii, Turcji i Ukrainy.

Impreza w Radomiu to element obchodów Święta Lotnictwa Polskiego i 95. rocznicy powstania lotnictwa wojskowego w Polsce. Organizatorzy Air Show to: Siły Powietrzne, miasto Radom, spółka Port Lotniczy Radom, Aeroklub Polski i Wojskowe Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne SWAT.

IAR, to

Zobacz więcej na temat: lotnictwo Radom samolot
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmowa cenowa podczas radomskiego Air Show? Będzie kontrola UOKiK

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2013 19:35
UOKiK sprawdzi, czy sprzedawcy napojów na rozpoczynającym się w sobotę Air Show w Radomiu, nie umówili się w sprawie cen napojów. Sygnały o takiej możliwości dotarły do urzędu od miłośników lotnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Air Show w Radomiu. Prezydent: to nasz wspólny sukces

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2013 15:43
- Pokazy lotnicze w Radomiu to efekt wytrwałości i decyzji, o tym, by tutejsze lotnisko miało charakter lotniska wojskowego i cywilnego - mówił Bronisław Komorowski podczas otwarcia pokazów lotniczych Air Show 2013.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Air Show w Radomiu. Pierwszy dzień pokazów [ZDJĘCIA]

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2013 21:53
Osiemdziesiąt tysięcy widzów - według organizatorów - przewinęło się w sobotę, pierwszego dnia imprezy przez międzynarodowe pokazy lotnicze Air Show 2013 w Radomiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moc atrakcji na Air Show Radom 2013. Drugi dzień pokazów [program]

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2013 13:37
Widzowie mogą zobaczyć zespoły akrobacyjne, wojskowe F-16, Su-22 i Su-27. W pokazach uczestniczy ponad 200 samolotów z 20 państw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tłumy na Air Show w Radomiu. "Było bezpiecznie"

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2013 21:22
Około 180 tysięcy osób obejrzało Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2013 w Radomiu - tak wynika z nieoficjalnych szacunków organizatorów imprezy.
rozwiń zwiń